Kurs Alpha

Kurs dla każdego kto chce pogłębić swoją wiarę
lub dla tego kto ma wątpliwości…


Kurs Alpha stanowi serię spotkań ewangelizacyjnych, które w swobodny sposób zgłębiają podstawy chrześcijaństwa.

Kurs tworzy około dziesięć spotkań, obejmujących wspólny posiłek, krótki wykład i na koniec dyskusję, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami, dotyczącymi wykładu, ale nie tylko. Można też zadać pytanie, które nas nurtuje, a którego być może nigdy nie wypowiedzieliśmy wobec innych. Dbamy o to, aby uczestnicy czuli się swobodnie, mogli wyrażać swoje zdanie lub opinie i nie być ocenianym. Można też nie mówić nic, jeśli nie mamy ochoty lub śmiałości. Wszystkie punkty programu kursu mają służyć zgłębianiu podstaw wiary chrześcijańskiej w sposób, w jaki być może nigdy jeszcze nie poznawałeś tematów wiary – w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu, przy kawie i herbacie.

Kurs Alpha jest dla każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, ale też i dla tego, kto poszukuje przyjaźni, spotkań w grupie lub choćby chce spędzić ciekawie wolny wieczór. Niejednokrotnie powody dla których osoby pojawiają się na kursie bywają różne, jednak po ukończeniu go dochodzą do wniosku, że czas jaki spędzili był ku ich zaskoczeniu bardzo dla nich owocny.

Dlaczego więc nie spróbować?
Możesz przyjść na jedno spotkanie i zobaczyć jak to wygląda, a jeśli ci się nie spodoba nie wrócić już więcej bez tłumaczenia się. Nic nie tracisz 🙂


Historia Gabrysi

Gabrysia, z zawodu lekarz, przeżyła jesienią 2015 roku swój pierwszy Kurs Alpha. Pierwszy, ponieważ już w następny zaangażowała się sama.

Mam na imię Gabrysia. Na Kurs Alpha zaprosiła mnie znajoma. Przyjęłam jej zaproszenie z rezerwą. Przyszłam tylko dlatego, że jej obiecałam.

Mimo dojrzałego wieku jestem ciągle osobą szukającą.

Jakiś wewnętrzny głos ciągle mnie do Kościoła wzywa. Przychodzę, odnajduję pokój i spokój, a później znów życie gdzieś mnie wynosi na mielizny pychy, egoizmu, lenistwa, obojętności.

Otrzymałam w życiu wiele zaproszeń do różnych wspólnot chrześcijańskich. Nigdy z nich nie skorzystałam, ponieważ uważałam siebie za samotnika, a grupa mnie zawsze przerażała. Moje relacje z Bogiem sam na sam mi wystarczały.

Pierwsze spotkania kursu były interesujące, ludzie byli ciepli, ale mnie nie zachwyciły. Pomyślałam sobie, że ja to wszystko już wiem, już to przeżyłam. Przychodziłam mimo wszystko na następne spotkania. Zauważyłam, że choć wcześniej muszę pokonać swoje zmęczenie, to w czasie spotkań odzyskuję siły, zostaję napełniona radością, ciepłem, staję się wewnętrznie lekka, bardziej otwarta.

Zrozumiałam, że człowiek potrzebuje wspólnoty.

Wspólnota jest jak ognisko, a my jesteśmy węgielkami wrzuconymi do niego. Jeśli jesteśmy razem, serce nasze staje się coraz bardziej gorące, możemy tym ciepłem ogrzać innych. Jeśli zostajemy sami, zaczynamy stygnąć i z powrotem zamieniamy się w czarny, zimny węgiel. Nie obchodzą nas inni, a świat wokół zamienia się w lodową pustynię.

Kurs Alpha sprawił, że przełamałam swoją nieśmiałość i obojętność, i zapragnęłam powiedzieć o tym innym ludziom, tak aby i oni mogli odczuć ciepło wspólnoty, wspólnoty Jezusa Chrystusa.


Więcej świadectw znajdziesz na stronie archidiecezjalnej kursów:

http://www.kursalfa-lodzkie.pl