CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 08 LIPCA 2018 R.

1. W piątek 13 lipca Msza św. o godz. 1800 w intencji naszej parafii i miasta. Po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe wraz z Procesją Fatimską wokół kościoła. Modlitwy poprowadzi Ojciec Krzysztof Cyran.

2. Zapraszamy również w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1800 i w piątek na Msze św. o godz. 1530 w intencji naszych ofiarodawców. Prosimy o składanie intencji, które otoczymy modlitwą.

3. Codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. Będziemy prosić Boga Miłosiernego o duchowe bezpieczeństwo dla miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym.

4. W niedzielę 22 lipca poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.

5. W tym roku już po raz 35 wyruszy Piesza Pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę. Tym razem pod hasłem „NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”. Zapisy rozpoczną się 1 sierpnia. Prośmy Ducha Świętego, aby zjednoczył nas jak najliczniej na pielgrzymim szlaku do naszej Mamy na Jasnej Górze. Wspólną intencją niech będzie modlitwa za nasze miasto i parafię. Prosimy także chętne osoby, o pomoc przy organizowaniu pielgrzymki. Można zgłaszać się do księdza proboszcza.

6. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuły dotyczące realizacji miłosierdzia w naszym życiu, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł oraz fotorelacja z naszej pielgrzymki do Rzymu. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł w którym Papież Franciszek prosi o modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Wyłożone są także na stoliku pod chórem darmowe gazetki do wzięcia.

7. Komunikaty.

8. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii i miasta życzmy na czas wakacji i urlopów błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. w niedzielę. Prosimy także o odpowiedni strój w czasie pobytu na modlitwie w świątyni.

9. Ofiary na Kościół:

• 100 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Królowej Świata,

• 100 zł. – bezimiennie,

• 100 zł. i 50 zł. – bezimiennie,

• 1000 zł. – bezimiennie.

• 20 zł. i 50 zł. – Pomoc Rodzinie w Syrii.

+ Władysława Król,

+ Jerzy Sikorski,

+ Zdzisław Kujawa. Otoczmy ich modlitwą.