CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 04 LIPCA 2021 R.

1.    Obecnie zawieszona jest dyspensa od udziału w Mszy św. w niedzielę oraz w święta nakazane. Zapraszamy więc do udziału w Mszy św. w niedzielę bądź przy uwzględnieniu określonych powodów w sobotę o godz. 1800, która sprawowana jest według formularza  z niedzieli.

2.    Na kanale Youtube transmitowane są w niedzielę z naszej świątyni Msze św. o godz. 900, 1030 i 1200.

3.    We wtorek zapraszamy o godz. 1800 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.

4.    W środę zapraszamy na godz. 1800 do wspólnej modlitwy podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. w intencjach osób żyjących, proszą min. o łaskę zdrowia. Natomiast w piątek o godz. 1800 zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego za osoby zmarłe. Intencje można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

5.    Natomiast codziennie zapraszamy na osobistą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 730 do godz. 1730 oraz do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami Męki Pańskiej o godz. 1500.

6. Zapraszamy już dziś do udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce z naszego miasta na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 21 sierpnia, aby 24 sierpnia dojść na Jasną Górę. Natomiast powrót pielgrzymów autokarami 26 sierpnia. Możliwe są noclegi w szkołach w Wiewiórczynie, Szczercowie oraz w Brzeźnicy.

7.    Dziękujemy za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc  w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

9.    Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł   o tym, jak Kościół przychodzi do młodych? oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – artykuł podkreślający, iż aborcja nie jest prawem człowieka. GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o Europie według Roberta Schumana, który chciał chrześcijańskiej Europy. PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł o tym, jak Łódzka Caritas i Domus Orierntalis pomagają Libańczykomoraz MIŁUJCIE SIĘ          o ochronie życia ludzkiego i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci.

10.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• 100, 200, 200 zł. – bezimiennie,
  • 1200 zł. – bezimienne ofiary wpłacone akonto parafii.
  • 50 i 200 zł. na rodzinę z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Hanna Karniecka,
  • + Dariusz Jabłoński Otoczmy ich modlitwą.