CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 31 STYCZNIA 2021 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200 będziemy gościć chór Moniuszko, który ubogaci liturgię Mszy św. śpiewem kolęd.
  2. Poniedziałek – prosimy o pomoc w rozbieraniu choinek. Rozpoczynamy o godz. 1900.
  3. Wtorek – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900, 1700 i 1800. Prosimy przynieść świece, które poświęcimy na każdej Mszy św. Tego dnia ofiary złożone na tacę przeznaczymy na zakony kontemplacyjne Archidiecezji Łódzkiej. Również we wtorek Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Środa – od najbliższej środy Msza św. o godz. 1800 będzie rozpoczynała się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy św. zbiorowej i Nowenny będziemy modlić się w intencjach naszych parafian, prosząc min. o łaskę zdrowia dla chorych i  o ustanie epidemii. Intencje można zgłaszać w kancelarii bądź w zakrystii. Również w środę na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
  5. Czwartek – Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie z racji na pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 2100.
  6. Piątek – z racji na pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 730. Spowiedź na Mszy św. o godz. 700, 1500 oraz od godz. 1700. W piątek  wspominamy w liturgii św. Agatę. Święcimy wówczas chleb i wodę. Chleb jako znak dobroci oraz wodę jako pomoc chroniącą przed niebezpieczeństwem ognia. Prosimy przynieść z sobą na każdą Msze św. chleb i wodę. Również od miesiąca lutego Msza św. o godz. 1800 w piątek będzie Mszą św. zbiorową w intencji osób zmarłych, rozpoczynającą się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Intencje można składać w kancelarii bądź w zakrystii.
  7. Sobota – Msza św. o godz. 700 w intencji zadośćuczynienia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej wraz z nabożeństwem różańcowym.
  8. Również w przyszłą sobotę nabożeństwo z klasami trzecimi Szkoły Podstawowej nr 1, połączone z poświęceniem świec i książeczek. Będzie zmiana wcześniej ustalonych godzin. Tym samym na godz.. 900 zapraszamy klasy III a i III b oraz pozostałe szkoły. Natomiast na godz. 1015 zapraszamy klasy III c i III d.
  9. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin w naszej parafii, które wyraziły chęć przyjęcia kapłana w swoich domach na wspólnej modlitwie i rozmowie. Oczywiście wszystko odbywa się przy zachowaniu przepisów epidemiologicznych. Na bieżąco kapłani telefonicznie umawiają czas kolędy.
  10.  W czasie zimowym można korzystać z ubikacji, która znajduje się pod kościołem. Wejście od strony zakrystii. Prosimy o gaszenie świateł w ubikacji oraz o zamykanie drzwi w kościele. Kościół jest ogrzewany.
  11.  Na stoliku pod chórem można za dobrowolne ofiary nabyć anioły wykonane przez dzieci należące do Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1. Pozyskane środki przeznaczymy na dofinansowanie nauki dla 14 – letniego chłopca George Dawla oraz dla 11 – letniej dziewczynki Caroline Adib, którzy pochodzą z Aleppo.
  12.  W sobotę 13 lutego zapraszamy do naszej świątyni, która jest kościołem stacyjnym na godz. 1000. Odbędzie się wówczas kolejna pielgrzymka do naszego kościoła, którego tematem będzie Święta Rodzina i współczesna rodzina. Szczegóły podamy za tydzień.
  13.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni i bardzo prosimy o wsparcie w piątek od godz. 1900, bowiem nadal będą trwać prace przy docieraniu tynków.
  14.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł przybliżający prawdę o życiu zakonnym i informacje z Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik IDZIEMY – zamieszcza odpowiedź na pytanie – jakie wyzwania czekają Kościół w naszej Ojczyźnie? GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł odpowiadający na pytanie dlaczego mimo lockdownu przedsiębiorcy otwierają firmy? oraz PRZEWODNIK KATOLICKI z rozważaniami na każdy dzień i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Darmowy ASPEKT POLSKI.
  15.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    50, 100 i 1000 zł. – bezimiennie, oraz ofiary złożone podczas kolędy;
    100 zł. – ofiara na rodzinę z Alleppo;
    400 zł. – ofiary złożone do puszki jako pomoc dla ubogich. Serdeczne Bóg zapłać.
    Bóg zapłać, za ofiary złożone w wysokości 1800 zł. na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  16.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    + Jerzy Dróżdż,
    + Grażyna Kasprzyk – Opoczyńska,