DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – ROK C 05 GRUDNIA 2021 R.

1.     Pragniemy podziękować Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki żywności i artykułów chemicznych w marketach naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone dary, oraz dyrekcji marketów za możliwość przeprowadzenia zbiórki.

2.     Dzisiaj o godz. 1715 spotkanie kandydatów do bierzmowania w dolnym kościele. Również dzisiaj w kaplicy adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 1715 Legion Małych Dusz zaprasza na wspólną modlitwę różańcową.

3.     Także od dzisiaj, młodzież z KSM rozprowadza po każdej Mszy św. sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na działalność prowadzoną przez młodzież.

4.     Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Z tego też względu Msze św. w poniedziałek i we wtorek z godz. 1730 zostaną odprawione o godz. 1630. W poniedziałek, 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja biskupa po każdej Mszy św. niespodzianki. Przybędą również w poniedziałek do nas kapłani z naszego dekanatu, aby posługiwać w sakramencie pokuty. Możliwość spowiedzi oraz modlitwy wstawienniczej także we wtorek po każdej Mszy św. We wtorek na każdej Mszy św. ponowimy Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi na zakończenie Roku Św. Józefa.  Rekolekcje zakończymy we wtorek 7 grudnia Mszą św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek i we wtorek przeznaczymy dla Ojca Rekolekcjonisty. Program rekolekcji wyłożony na stoliku.

5.     Przy stoliku pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Od jutra dzięki uprzejmości Państwa Szewczyków, opłatki będzie można również wziąć w piekarni na ul. Dębowej. Prosimy chętne osoby o pomoc w roznoszeniu opłatków, chociażby jedynie wśród mieszkańców bloku czy ulicy, na której mieszkamy.

6.     Zapraszamy codziennie w dni powszednie na Msze św. Roratnią, która odprawiana jest o godz. 645.

7.     W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 645, 1200, 1700 i 1800. Nie ma wówczas Rorat. Na Msze św. o godz. 1200 i 1800 zapraszamy rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Na tych Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia Dzieci w Modlitwie Różańcowej Matce Bożej.

8.     Jako parafia bierzemy również w tym roku udział w akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”. Z choinki wystawionej przy ołtarzu można wziąć bombkę, na której wypisane są artykuły min. pieluchy, szampony, mydełka, smoczki, butelki do karmienia, które przekażemy do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Artykuły można przynosić do kościoła, zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

9.     W sobotę 11 grudnia zapraszamy do naszego kościoła rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Na spotkaniu zostaną poświęcone medaliki, które rodzice kupują we własnym zakresie oraz omówimy sprawy dotyczące uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania odbędą się według następującego porządku: godz. 900 – Szkoła Podstawowa nr 1, godz. 1000 – Szkoła Podstawowa nr 3, godz. 1100 – Szkoła Podstawowa nr 4 i godz. 1200 – Szkoła Podstawowa w Rudzie Bugaj.

10.  Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w Tenisie Stołowym. Nasza parafię reprezentowali: Jakub Adamowski, Przemek Sibiński i Hubert Fijałkowski. Gratulujemy.

11.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościołai prosimy o wsparcie w piątek o godz. 1900.

12.  Komunikaty.

13.  Dzisiaj po każdej Mszy św. można do puszek wystawionych na stolikach pod chórem składać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

14.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – o pomocy Kościołowi na wschodzie. Tygodnik NIEDZIELA – min. artykuł o Radiu Maryja oraz dodatek dla seniorów. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY– artykuł pt. „Co dalej z polskim górnictwem? i o nowym świętym Karolu de Foucauldo. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. PRZEWODNIK KATOLICKI. Kalendarze na 2022 rok. Darmowa Gazetka – Dobre Nowiny o adwencie.

15.  Również u pań przy stoliku pod chórem, można zakupić świece Caritas na stół wigilijny. Pozyskane ofiary przeznaczymy na pomoc charytatywną.

16.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• 50, 100, 200 i 1000 zł. – bezimiennie,
  • 600 zł. – ofiary złożone do puszki,
  • 200 i 520 zł. – ofiary złożone do puszki na pomoc potrzebującym,
  • 50 zł. i 50 zł. – ofiara ze sprzedaży kartek świątecznych wykonanych przez uczniów klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 4 na pomoc rodzinie z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

17.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Aleksander Lebor,
  • + Ryszard Krzyżański,
  • + Wiesława Daszkiewicz,
  • + Małgorzata Kubik,
  • + Elżbieta Walczak,
  • + Irena Walisiak – Wolf,
  • + Zdzisław Wojtas,
  • + Teresa Bączyk,
  • + Jadwiga Wróblewska,
  • + Marian Iglewski,
  • + Barbara Tanalska. Otoczmy ich modlitwą.