DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK B 28 LUTEGO 2021 R.

1. Poniedziałek – obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Następnie złożymy kwiaty.
  2. Wtorek – Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.
  3. Środa – zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Msze św. o godz. 1800. Z racji na pierwszą środę miesiąca, zapraszamy również rodziców modlących się za dzieci na różańcu. Wysłuchamy konferencję oraz powierzymy we wspólnej modlitwie rodziny wstawiennictwu św. Józefa.
  4. Czwartek – Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 2100 z możliwością spowiedzi.
  5. Piątek – z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź na Mszy św. o godz. 700 i wieczorem od godz. 1700. Natomiast chorych odwiedzimy od godz. 730. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na godz. 1700 zapraszamy dzieci  z rodzicami. Natomiast na godz. 1830 młodzież i dorosłych.
  6. Sobota – Msza św. o godz. 700 w intencji zadośćuczynienia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Również w sobotę spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III Szkoły Podstawowej nr 3, na którym poświęcimy medaliki. Proszę rodziców o zakupienie medalików we własnym zakresie. Godziny spotkania zostały przekazane rodzicom.
  7. Niedziela – Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1715.
  8. W czasie każdej Mszy św. i podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zapraszamy do spowiedzi.
  9. Na stoliku pod chórem wyłożone są tekturowe skarbonki,  do których można składać jałmużnę wielkopostną. Złożone ofiary, zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorym   i potrzebującym wsparcia w naszej parafii. Skarbonki można przynieść w niedzielę miłosierdzia. Również wyłożone są Tytki Charytatywne, do których można zapakować produkty spożywcze i środki czystości. Zakupione produkty można przynieść do kościoła lub do kancelarii. Wykorzystamy je do przygotowania paczek dla potrzebujących.
  10.  Pielgrzymka samolotem do Portugalii. I grupa w dniach od 12 do 19 lipca i II grupa od 13 do 20 lipca 2021 r. Są jeszcze wolne miejsca. Program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii.
  11.  Dziękujemy gorąco wszystkim pomagającym w sprzątaniu świątyni i bardzo prosimy o wsparcie w piątek od godz. 1915, bowiem nadal będą trwać prace przy docieraniu tynków.
  12.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – wywiad z Państwową komisją ds. Pedofilii – pt. Jak chronić dziecko? oraz informacje z życia naszej Archidiecezji Łódzkiej. Tygodnik IDZIEMY – wstrząsający artykuł o handlu ludźmi. GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o małżeństwach starających się o narodziny dziecka oraz przybliżenie sylwetki śp. ks. Władysława Gurgacza, kapelana Żołnierzy Wyklętych. PRZEWODNIK KATOLICKI z książeczką i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci oraz darmowa gazetka o Św. Józefie.
  13.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    500, 100 i 100 zł. – bezimiennie,
    1200 zł. – bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii,
    100 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Królowej Świata na kwiaty do Grobu Pańskiego. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  14.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:
    + Jacek Jakubowski,
    + Anna Poradecka,
    + Józef Salamon,
    + Adam Maj,
    + Andrzej Błaszczyk,
    + Jerzy Pietrzak,
    + Helena Michalak. Otoczmy ich modlitwą.