DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 20 STYCZNIA 2019 R.

1. Są w naszej Archidiecezji Łódzkiej Siostry Karmelitanki Klauzurowe, które nieustannie modlą się za naszą parafie i miasto. Po każdej Mszy św. młodzież zbiera do puszek ofiary na wsparcie Sióstr Karmelitanek. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj o godz. 1715 nabożeństwo różańcowe w intencji „braci na wschodzie”. Będziemy modlić się w intencji rodziny z Aleppo, którą wspieramy i za wszystkich, którzy cierpią z powodu wojny w Syrii, za prześladowanych chrześcijan.

3. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 1315 grupa teatralna działająca przy naszej parafii przedstawi Jaselka. Natomiast po Mszy św. o godz. 1900 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Magis 33”, który tworzą min. nasi parafianie. Zespół posługiwał w naszej parafii podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.

4. Jutro Msze św. o godz. 1800 odprawimy w intencji naszych babć i dziadków. W przyszłą niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Bugaj wystawią Jasełka z życzeniami dla Babć i Dziadków. Zapraszamy.

5. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1600 rozpocznie się w naszej świątyni tradycyjny już koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych chórów, który organizuje nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy.

6. W drugim tygodniu ferii zimowych, czyli od 18 do 22 lutego będą organizowane zimowiska w naszej parafii. Obok zajęć na plebanii, przewidziany jest poczęstunek i 2 wycieczki. Koszt 50 zł. Prosimy o zapisywanie się u pań katechetek, oraz w kancelarii i w zakrystii. Możemy pomieścić do 50 osób. Program podamy w przyszłą niedzielę.

7. Odczytać plan kolędy. Prosimy o przygotowanie na kolędę zeszytów od katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Należy położyć Pismo Święte. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Złożone ofiary podczas kolędy przeznaczymy na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie naszej parafii. Woda święcona jest przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Po kolędzie rozdajemy ulotkę, na której wypisany jest min. program wydarzeń zaplanowanych w naszej parafii w bieżącym roku. Szczególnie zapraszamy naszych parafian do udziału w ewangelizacyjnym Kursie Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 1, 2 i 3 marca. Wkrótce podamy szczegóły.

9. Komunikaty.

10. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł o spotkaniu młodzieży z papieżem Franciszkiem w Panamie. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o znaczeniu wyboru imienia dla dziecka oraz obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. Można także kupić ciekawe książki o tematyce religijnej.

11. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 50 i 200 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100, 100, 200, 200 i 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W ostatnim czasie odszedł od nas:

+ Marian Wolny. Otoczmy go modlitwą.