DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 SIERPNIA 2020 R.

1. W minioną środę powróciła Piesza Pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę. Dziękujemy pielgrzymom i wszystkim, którzy wspomogli organizację i przebieg pielgrzymki. Dziękujemy również za wspólną modlitwę Pielgrzymom Duchowym.
  2. We wtorek 1 września rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny Mszą św. o godz. 800. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i pracowników oświaty.
  3. Również we wtorek podczas Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a także za poległych żołnierzy i ludność cywilną w 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Następnie złożymy kwiaty przy tablicy przed kościołem. Po Mszy św. zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Tym samym Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona 8 września  o godz. 1800 w święto Narodzenia NMP.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Godzina Święta. Tego dnia prosimy również o modlitwę w intencji ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia w dniu imienin.
  6. Przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na Mszy św. o godz. 700, 1530 i od godz. 1700. Chorych odwiedzimy w domach od godz. 730. Zapraszamy Duszpasterstwo Mężczyzn na spotkanie w piątek o godz. 1900.
  7. Również w tym tygodniu będzie pierwsza sobota miesiąca. Na Mszy św. o godz. 700 będziemy ofiarować modlitwy jako zadośćuczynienie za grzechy popełniane przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Następnie nabożeństwo różańcowe.
  8. Od przyszłej niedzieli Msza św. na cmentarzu o godz. 1000.
  9. W sobotę, 5 września uczniowie klasy IV a – o godz. 900, klasy IV b – o godz. 1030 i klasy IV c o godz. 1215 ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpią do sakramentu pokuty z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Natomiast w niedzielę na Mszy św. o godz. 1030, 1200 i 1330 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Z tego względu Msza św. wyznaczona na godz. 1030 zostanie odprawiona o godz. 900, natomiast z godz. 1315 o godz. 1800. Ponadto bardzo prosimy naszych parafian, jeśli to tylko możliwe, o uczestnictwo w Mszach św. poza Pierwszą Komunią Świętą.
  10.  Rozpoczynamy kolejny rok pracy duszpasterskiej w naszej parafii w powiększonym składzie kapłanów. Bowiem obok ks. proboszcza, ks. Leszka, ks. Maksymiliana i ks. Stanisława, będzie nas wspierał jako pomoc duszpasterska nasz rodak ks. Czarek Ochocki. Również dziś rozpoczyna w naszej parafii praktyki duszpasterskie diakon Łukasz Kowalski. Prosimy o modlitwę w naszej intencji i w intencji całej naszej parafii.
  11.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł upamiętniający 40 – tą rocznicę powstania Solidarności. Tygodnik NIEDZIELA – – ciekawy artykuł o mówiących kazania pt. „Mocarze ambon” i wiadomości z naszej Archidiecezji.  Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – wspomnienie o świętej Matce Teresie z Kalkuty i dodatek historyczny o Solidarności.  MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci z naklejkami na podręczniki. PRZEWODNIK KATOLICKI – dzisiaj z książeczką. Darmowy ASPEKT POLSKI.
  12.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    100 i 200 zł. – bezimiennie,
    250 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  13.  W ostatnim czasie odeszła od nas:
    + Helena Olczak. Otoczmy ją modlitwą.