DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 29 SIERPNIA 2021 R.

1.     Nasi pielgrzymi szczęśliwie wrócili do swoich domów. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali z naszego miasta do Matki Bożej oraz wszystkim wspomagającym tegoroczną 38 – mą Pieszą Pielgrzymkę z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę. Zapraszamy na Msze św. dziękczynną w niedzielę 26 września o godz. 1800.

2.     Do niedzieli 5 września można przynosić przybory szkolne, które za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej przekażemy dla dzieci i młodzieży na Białorusi. Wykaz potrzebnych artykułów wyłożony jest na stoliku pod chórem.

3.     Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w środę 1 września o godz. 800. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty.

4.     Również w środę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji pokoju          w 82 – gą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Godzina Święta.

6.     W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź na Mszy św. o godz. 700, 1530 i od godz. 1700. Po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo. Chorych odwiedzimy od godz. 730.

7.     W sobotę Msza św. o godz. 700 w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej oraz nabożeństwo różańcowe.

8.     Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 1000 na cmentarzu oraz Msza św.           o godz. 1315 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. Bardzo gorąco zapraszamy na Msze św. i na spotkanie po Mszy św. rodziców wraz z dziećmi. Udzielimy ważnych informacji oraz rozdamy formularze.

9.     Ponadto w środę 1 września Mszą św. o godz. 1800 rozpoczniemy w naszej parafii JERYCHO MODLITEWNE, czyli nieustanną modlitwę trwającą przez 7 dni i nocy w intencji podejmowanych w naszej Archidiecezji Łódzkiej dzieł ewangelizacyjnych oraz za nasze parafie. Będziemy też modlić się w intencji naszego miasta, prosząc         o Bożą Opatrzność w obliczu zbliżających się koncertów muzyki satanistycznej. Takich miejsc będzie pięć w całej Archidiecezji Łódzkiej. Przybędą księża z pięciu dekanatów. Mszy św. będą przewodniczyć księża dziekani. Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Parafianie i mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego. Zależy nam na Waszej obecności. Można zapisywać się u pań przy stoliku pod chórem, na poszczególne godziny modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Wszystko potrwa do Mszy św. o godz. 1800 w środę 8 września, której będzie przewodniczył ks. biskup Marek Marczak.

10.  Również kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie: www.odnowa.jezuici.pl

11.  W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła
w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny. Jest organizowany wspólny wyjazd. Można zapisywać się w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

12.  W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej. Jest organizowany wspólny wyjazd. Można zapisywać się w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

13.  Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych
i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie: www.katecheza.lodz.pl Zapisy będą prowadzone w szkołach przez naszych katechetów. Bliższe informacje u księży.

14.  Dziękujemy za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc          w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

15.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o tym, jaką siłę daje w życiu wiara w Boga oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – ciekawy numer. GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł odpowiadający na pytanie, co Ewangelię mówią o Panu Jezusie? MAŁY GOŚC NIEDZIELNY  z dodatkami dla dzieci oraz PRZEWODNIK KATOLICKI.

16.  Ofiary na remont naszej świątyni:

•  100, 100 i 200 zł. – bezimiennie,
  • bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii, z przeznaczeniem na remont świątyni,
  • 50 zł. – dla rodziny z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

17.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Krzysztof Witczak,
  • + Zofia Ozimek,
  • + Andrzej Plebańczyk. Otoczmy ich modlitwą.