DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy św. o godz. 1315 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Jutro o godz. 1900 spotkanie na plebanii Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, pragnących pomóc przy organizacji uroczystości odpustowych. Zapraszamy.

3. W piątek, 28 września o godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Będziemy modlić się o Miłosierdzie Boże dla całego świata. Nade wszystko dla naszego miasta. Spotkajmy się:

• Ul. Wojska Polskiego – przy kościele,

• Ul.11 Listopada – ul. Wierzbińska,

• Ul. Warszawska – ul. Daszyńskiego,

• Ul. Ogrodowa – ul. 1 Maja ,

• Ul. 1 Maja przy domu w którym mieszkała św. Siostra Faustyna,

• Plac Kościuszki – ul. Łęczycka. Następnie o godz. 1530 odprawimy Msze św. w kościele, prosząc o Miłosierdzie Boże.

1. Dzisiaj o godz. 1730 oraz w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 1800 będziemy odmawiać Nowennę do Św. Archaniołów, jako nasze przygotowanie do uroczystości odpustowych.

2. W piątek rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które poprzedzi uroczystości odpustowe. Msze św. w piątek o godz. 700, 1530 i 1800 oraz w sobotę o godz. 700 i 1800 zostaną odprawione z kazaniem. W czasie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego przez cały dzień będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy grupy modlitewne oraz wszystkich parafian do całodziennej adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji naszej parafii.

3. W sobotę zapraszamy do naszych ogrodów na Jubileuszowy Koncert Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 1900. Koncert poprowadzą: zespół Fragua z Ojcem Marcinem Kowalewskim CMF, ks. Jakub Bartczak oraz zespół Magis 33. Zapraszamy całe rodziny.

4. W niedzielę 30 września uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Świętych Archaniołów Rafała i Michała, także z racji na 200 – lecie powstania naszej parafii. Tego dnia Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1315 i Mszy św. na cmentarzu o godz. 1000. Mszy św. odpustowej o godz. 1200 wraz z procesją będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Zapraszamy do udziału w Mszy św. mieszkańców naszego miasta i parafii, władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe oraz asystę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież, strzelców, chóry, Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej, grupy modlitewne i sympatyków naszej parafii. Zapraszamy całe rodziny. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 1700 przed odpustem. Zapraszamy również dziewczynki z klasy czwartej.

5. Po Mszy św. i procesji zapraszamy na Piknik Rodzinny – czyli Świętowanie z Aniołami do ogrodu parafialnego. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc w organizacji pikniku. Prosimy naszych parafian o upieczenie ciasta i przyniesienie na plebanię w sobotę, bądź w niedzielę rano. W czasie pikniku będą prowadzone konkursy, zabawy dla dzieci i całych rodzin. Przygotowane będą zjeżdżalnie dla dzieci, możliwość obejrzenia szybowca oraz pojawią się motocykliści. Będą także występy naszych i zaproszonych zespołów. Wszystko potrwa do godz. 1800.

6. Będzie kantor zamiany pieniędzy na Pieniądze Anielskie. Pozyskane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie obiadów dla dzieci oraz na działalność charytatywną prowadzoną przez naszą parafię. Będziemy bowiem także organizować w naszej parafii w czasie zimy darmowe obiady dla bezdomnych. Każdy za Anielskie Pieniądze otrzyma numerek. W czasie koncertu zostaną rozlosowane nagrody. Będą to niespodzianki. Wśród nich do głównych nagród min. należą: udział w rekolekcjach dla małżeństw.

7. Na stoliku pod chórem wyłożony jest program pielgrzymki w czasie ferii zimowych do Ziemi Świętej. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Kompletujemy drugi autokar. Ks. Leszek prowadzi zapisy na pielgrzymkę do Zakopanego w dniach 13 i 14 października. podczas pielgrzymki min. udział w Procesji Fatimskiej ulicami Zakopanego.

8. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawe artykuły dotyczące św. Ojca Pio, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – prośba o modlitwę w intencji kapłanów. MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży. „List do Pani” dla kobiet. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z różańcem dla dzieci.

9. Komunikaty.

10. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 50 zł. – bezimiennie,

• 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Jolanta Krakowiak,

+ Marek Boroń,

+ Seweryn Skonieczka. Otoczmy ich modlitwą.