DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 22 SIERPNIA 2021 R.

1.     Dzisiaj oraz każdego dnia do 26 sierpnia włącznie nabożeństwo różańcowe w intencji naszych pielgrzymów po Mszy św. o godz. 1800.

2.     W czwartek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 700, 900, 1700 i 1800.

3.     Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Głowna oraz pomogli w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów z Ozorkowa.

4.     Wczoraj wyruszyło z naszego miasta na Jasną Górę 201 pielgrzymów, którzy dotrą przed oblicze Matki Bożej we wtorek 24 sierpnia około godz. 1600. Natomiast będziemy witać pielgrzymów w czwartek 26 sierpnia przy stadionie około godz. 1900, aby wspólnie zakończyć tegoroczną pielgrzymkę w naszej świątyni. Zapraszamy do wspólnego przywitania pielgrzymów.

5.     Organizujemy pielgrzymki autokarowe do Częstochowy. 24 sierpnia wyjazd przy Urzędzie Miasta o godz. 1000. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Natomiast 26 sierpnia wyjeżdżamy o godz. 700. Powrót z Częstochowy o godz. 1700. Koszt wyjazdu 30 zł. Można zapisywać się w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św.

6.     Ruszyła akcja „Tornister pełen uśmiechów”, która tym razem skierowana jest do dzieci       i młodzieży na Białorusi z diecezji pińskiej. Osoby chętne kupują najpotrzebniejsze artykuły szkolne, których wykaz jest wyłożony na stoliku pod chórem. Zakupione przybory szkolne można przynosić do niedzieli 5 września.

7.     Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Portugalii, do Fatimy oraz do Santiago de Compostela w Hiszpanii, która odbędzie się w dniach 3 – 10 września br.  Zapisy ostatecznie do najbliższego wtorku. Program pielgrzymki w zakrystii.

8.     Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1 września o godz. 800.

9.  Dziękujemy za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc   w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

10.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o świadkach wiary, min. o śpiewającej siostrze Cristinie oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – artykuł o największym zwycięstwie. GOŚĆ NIEDZIELNY – próba odpowiedzi na pytanie, czy rodzina może być dzisiaj środowiskiem wiary? PRZEWODNIK KATOLICKI z książeczką.

11.  Ofiary na remont naszej świątyni:

•  200 zł. – bezimiennie,
  • bezimienne ofiary wpłacone na konto parafii, z przeznaczeniem na remont świątyni,
  • 50 zł. – dla rodziny z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.  W ostatnim czasie odeszła od nas śp.:

• + Apolonia Szczepanik. Otoczmy ją modlitwą.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych, które min. będą odbywać się w naszej parafii:

W dniach od 1 do 8 września będziemy przeżywać Jerycho modlitewne, czyli nieustanną modlitwę trwającą przez 7 dni i nocy w intencji podejmowanych w naszej Archidiecezji Łódzkiej dzieł ewangelizacyjnych oraz za nasze parafie.

Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,

Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,

Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim,

Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie (Sercanie),

Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku.

Wszystko rozpoczniemy 1 września Mszą św. o godz. 1800 w obecności księży dziekanów z 5 dekanatów. Natomiast zakończymy 8 września też Mszą św. o godz. 1800, której będzie przewodniczył ks. biskup Marek Marczak. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne  i wszystkie osoby indywidualne. Zapisy ruszają jutro w kancelarii i po każdej Mszy św.

• W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie www.odnowa.jezuici.pl

Zachęcamy do udziału w kongresie, aby zdobyte doświadczenie wykorzystać w duszpasterstwie w naszej parafii. Udzielamy wszelkich informacji.

• W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła
    w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Przepiękny koncert. Wstęp wolny. Będzie organizowany wyjazd  z naszej parafii.
  • W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej. Będzie organizowany wyjazd z naszej parafii.
  • Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych
    i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie www.katecheza.lodz.pl

Poprosimy o pomoc w przeprowadzeniu zapisów naszych katechetów.

• W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Wśród kościołów stacyjnych jest także nasza parafia Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Damian Stachowiak ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, którego gościliśmy przed dwoma laty. Ojciec Damian przyjedzie z całym zespołem. Na początku września podamy program rekolekcji, na które serdecznie zapraszamy.