DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 05 WRZEŚNIA 2021 R.

1.     Jeszcze dziś i jutro można przynosić przybory szkolne, które za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej przekażemy dla dzieci i młodzieży na Białorusi.

2.     Od dziś powraca Msza św. o godz. 1000 na cmentarzu oraz o godz. 1315 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

3.     Jutro, w poniedziałek o godz. 1600 spotkanie z naszym Chórem Parafialnym. Natomiast   na godz. 1900 zapraszamy na plebanię katechetów.

4.     We wtorek Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.

5.     Trwa min. w naszej parafii JERYCHO MODLITEWNE, czyli nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem trwającą przez 7 dni i nocy w intencji podejmowanych w naszej Archidiecezji Łódzkiej dzieł ewangelizacyjnych oraz za nasze parafie. Jednym z tych dzieł będą Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będziemy przeżywać w naszej parafii od niedzieli 19 września br. Prosimy także o Bożą Opatrzność dla naszego miasta w obliczu zbliżających się koncertów muzyki satanistycznej. Ku naszej radości przybywają wierni wraz z kapłanami z niemal 40 parafii. Niech każdy mieszkaniec naszego miasta i parafii czuje się zaproszony. Trwa też transmisja w internecie. Jerycho Modlitewne zakończymy w środę 8 września w Święto Narodzenia Matki Bożej Mszą św. o godz. 1800, której będzie przewodniczył ks. biskup Marek Marczak. W środę Msze św. o godz. 700, 900, 1700 i 1800. Na każdej Mszy św. poświęcimy ziarno do siewu.

6.     Zapisy na VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji na stronie: www.odnowa.jezuici.pl

7.     W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.

8.     W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej. Wstęp wolny.

9.     Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie: www.katecheza.lodz.pl Zapisy będą prowadzone w szkołach przez naszych katechetów.

10.  Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego organizuje w sobotę 18 września pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej od poniedziałku do czwartku w godz. 1530 – 1645. Wyjazd o godz. 700.

11.  Dziękujemy za wsparcie przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

13.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o sytuacji w Afganistanie oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – artykuł o zbliżającym się Kongresie Eucharystycznym. GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuły odpowiadające na pytanie jak wyjść z depresji oraz jak odnaleźć Boga w naszym życiu? MAŁY GOŚC NIEDZIELNY dla dzieci. PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł o zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Darmowa gazetka Dobre Nowiny.

15.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• Żywa Róża Matki Bożej Łaskawej – 100 zł.
  • 50, 100 i 500 zł. – bezimiennie,
  • 50 i 500 zł. – dla rodziny z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

16.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Józef Cebula,
  • + Agnieszka Wasilewska,
  • + Krzysztof Dziuba,
  • + Mariola Sikorska. Otoczmy ich modlitwą.