DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B 08 SIERPNIA 2021 R.

1.     We wtorek powrócą wraz z ks. Leszkiem dzieci z kolonii organizowanych przez naszą parafię. Natomiast w poniedziałek rano wyjedzie na wakacyjne rekolekcje młodzież z naszego miasta wraz z ks. Maksymilianem. Życzymy wszystkim błogosławionego wypoczynku.

2.     W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Teresę Benedyktę od Krzyża, we wtorek św. Wawrzyńca, w środę św. Klarę oraz w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego. Również w sobotę na Mszy św. o godz. 700 będziemy modlić się w intencji ks. Maksymiliana w dniu jego imienin.

3.     Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Portugalii, do Fatimy oraz do Santiago de Compostela w Hiszpanii, która odbędzie się w dniach 3 – 10 września br. Na pielgrzymkę pojedzie ks. Leszek. Sytuacja epidemiologiczna w Portugalii poprawia się. Są luzowane obostrzenia. Program jest wyłożony na stoliku pod chórem. Służymy informacją w zakrystii. Można zapisywać się do niedzieli 15 sierpnia.

4.     W dniach od 11 do 14 sierpnia ruszają zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę z naszego miasta na Jasną Górę, która będzie przebiegała pod hasłem: „Jezus nadzieją Kościoła Łódzkiego”. Zapisy będą prowadzone codziennie od godz. 1900 w kancelarii naszej parafii. Będzie możliwość wyboru noclegu. Przewidziane są bowiem noclegi w szkołach, oraz dla chętnych osób będzie możliwość powrotu autokarem na nocleg do swoich domów. Jak wiemy może w pielgrzymce wziąć udział 300 osób, nie licząc osób zaszczepionych. Szczegółowe informacje przy zapisach. Osoby chętne do pomocy przy pielgrzymce, prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

5.     Dla tych, którzy nie mogą udać się pieszo do Częstochowy organizujemy w parafii tzw. Grupę Duchową. Wszyscy, którzy zapiszą się do niej, będą modlitwą wspierać pielgrzymkę. Można modlić się indywidualnie w domach, bądź zapraszamy w czasie trwania pielgrzymki na modlitwę różańcową codziennie od 21 do 26 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800. Można zapisywać się u pań przy gazetach.

6.     Organizujemy pielgrzymki autokarowe do Częstochowy. 24 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych wraz z asystą, którzy pragną uroczyście wprowadzić naszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd przy Kościele o godz. 1000. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Także organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy 26 sierpnia. Wyjeżdżamy o godz. 700. Powrót z Częstochowy o godz. 17.00. Będziemy w Aleksandrowie około godz. 1900. Koszt wyjazdu 30 zł. Można zapisywać się w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. Zapraszamy.

7.     Na stoliku pod chórem można składać intencje do skrzyneczki z intencjami, które otoczymy modlitwą w czasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

8.     Rusza akcja „Tornister pełen uśmiechów”, która tym razem skierowana jest do dzieci       i młodzieży w większości z korzeniami polskimi na Białorusi z diecezji pińskiej. Osoby chętne kupują najpotrzebniejsze artykuły szkolne, których wykaz jest wyłożony przed głównym ołtarzem. Natomiast tornistry i plecaki zakupuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zakupione przybory szkolne można przynosić do niedzieli 5 września. Oczywiście służymy także pomocą jako Parafialny Zespół Caritas w zakupie przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9.     Dziękujemy za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła. Prosimy w piątek o pomoc w sprzątaniu kościoła od godz. 1900.

10.  W przyszłą niedzielę przypadnie uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie zwana Matki Bożej Zielnej. W tym dniu święcimy wianki ziół  i kwiatów       z naszych pól i łąk na każdej Mszy św. Jest to także Dzień Wojska Polskiego i obchodów 101 rocznicy Cudu nad Wisłą. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 1200 zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. złożymy kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1920 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. naszych parafian i mieszkańców miasta.

11.  Komunikaty.

12.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o pielgrzymowaniu Polaków na Jasną Górę oraz informacje z życia Archidiecezji Łódzkiej. Tygodniki:  IDZIEMY – artykuł o duchowych pułapkach w naszym życiu. GOŚĆ NIEDZIELNY – poruszający temat, jak współcześnie głosić Słowo Boże? PRZEWODNIK KATOLICKI. Darmowa gazetka „Dobre Nowiny”.

13.  Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary podczas poświęcenia samochodów w ubiegłą niedzielę w wysokości 3 tys. zł., które wpłacimy jako wsparcie na zakup środków transportu dla misjonarzy.

14.  Ofiary na remont naszej świątyni:

• 50, 50, 100 i 100 zł. – bezimiennie,
  • 1200 zł. – bezimienna ofiara wpłacona na konto parafii, z przeznaczeniem na remont świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać

15.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:

• + Bolesław Mielczarek,
  • + Sławomir Miroński,
  • + Józef Ciołkowski,
  • + Emilia Perka. Otoczmy ich modlitwą.