Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W związku z Dniem Świętości Życia, w dniu dzisiejszym (24 marca) odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.

2. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy nadużyć seksualnych wobec małoletnich zostanie odprawione w czwartek 28 marca o godz. 20.00 w Bazylice Archidiecezjalnej w Łodzi. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w tym nabożeństwie.

3. Po raz szósty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana:
„24 godziny dla Pana”, która „polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 29-30 marca 2019 r. w czterech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:

piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 21.00; sobota – Msza św.: godz.18.00

Łódź: Bazylika Archikatedralna; kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej (Teofilów)

Piotrków Trybunalski: kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej

piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 19.00; sobota – Msza św.: godz.18.00

Łask: Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej

4. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin, które odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Całość rozpocznie się o godz. 17.00 w Atlas Arenie,
a zakończy Drogą Krzyżową o godz. 21.00 z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla
w Łodzi. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz zgłoszeniowy na stronach www.csr.org.pl lub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy dzieci w wieku 7-12 lat i chcemy je oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób na czas spotkania. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie swoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania na adres arenarodzin@csr.org.pl

5. Klub Rodzin Uczestników Powstania Warszawskiego w Łodzi rozpoczyna działalność, którego celem jest niesienie pomocy cywilnym uczestnikom powstania. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu poprzez nr tel.: 693 450 786 (pan B. Prowisiak).