NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2021 R.

1. Trwają w kancelarii bądź w zakrystii zapisy chętnych rodzin, które pragną przyjąć kapłana po kolędzie w miesiącu styczniu. Zapiszemy adres i telefon. Następnie, jeśli nic się nie zmieni, po uprzednim umówieniu się, odwiedzimy rodziny po niedzieli 17 stycznia. Również kolęda, jeśli nie pogorszy się sytuacja, będzie prowadzona w naszej parafii w miesiącu marcu bądź kwietniu.
  2. Wychodząc naprzeciw prośbom naszych parafian, chcemy w każdą środę, począwszy od miesiąca lutego wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800 – odprawiać Msze św. zbiorowe w intencji osób żyjących, prosząc min. o łaskę zdrowia dla chorych. Natomiast w każdy piątek o godz. 1800 Msze św. zbiorowe za zmarłych. Można zapisywać intencje w kancelarii bądź w zakrystii. Ofiara dobrowolna.
  3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można zabrać do domu w przygotowanych buteleczkach wodę święconą.
  4. Również w przyszłą niedzielę, uwzględniając wszelkie obostrzenia epidemiologiczne ogłosimy informacje związane z przygotowaniem dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Natomiast młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, uczestniczy w spotkaniach online.
  5. Pamiętajmy, iż w naszej świątyni, która jest Kościołem Stacyjnym można każdego dnia uzyskać odpust zupełny za siebie oraz za dusze cierpiące w czyśćcu. W folderze wyłożonym pod chórem, można zapoznać się z warunkami uzyskania odpustu zupełnego.
  6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu świątyni i prosimy o wsparcie w piątek od godz. 1900.
  7. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA – historie ludzi, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa oraz artykuł o naszej świątyni pani Agnieszki Kowalczyk. Tygodnik IDZIEMY – artykuł o łasce sakramentu chrztu św. GOŚĆ NIEDZIELNY  z zamieszczoną modlitwą do św. Józefa oraz PRZEWODNIK KATOLICKI. Można również wziąć ze stolika kalendarze na 2021 r.
  8.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    100, 200, 300 i 400 zł. – bezimiennie,
    100 zł. – ofiary złożone na konto naszej parafii,
    50 i 100 zł. – bezimiennie na rodzinę z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    + Piotr Kołaczkowski,
    + Sebastian Sikora,