NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200 rozesłanie młodzieży, która w najbliższym tygodniu wyjedzie do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Natomiast na Mszy św. o godz. 1315 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

2. Także dzisiaj Msza św. o godz. 1800 wraz z Nabożeństwem Różańcowym zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny i miasta.

3. W czwartek na godz. 1000 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w imieniu Zespołu Szkół Specjalnych na Festiwal Kolęd Szkół Specjalnych.

4. W piątek o godz. 1800 Msza św. i spotkanie dla Duszpasterstwa Mężczyzn. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 1715 nabożeństwo różańcowe w intencji „braci na wschodzie”. Będziemy modlić się w intencji rodziny z Aleppo, którą wspieramy i za wszystkich, którzy cierpią z powodu wojny w Syrii, za prześladowanych chrześcijan.

6. Także w przyszłą niedzielę, 20 stycznia po Mszy św. o godz. 1900 koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Magis 33”, który tworzą min. dobrze nam znani nasi parafianie.

7. W przyszłą niedzielę 20 stycznia o godz. 1600 odbędzie się w parafii Zesłania Ducha Świętego parafialny koncert kolęd. Wystąpią: dzieci z miejskich przedszkoli, młodzież z Domu Kultury, chóry z naszego miasta, zespoły wokalne i instrumentalne.

8. Na prośbę rodziców podajemy terminy sakramentu bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej.

• Młodzież III klas gimnazjalnych przystąpi do sakramentu bierzmowania 10 maja o godz. 1800,

• Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 2 czerwca,

• Pierwsza Komunia Święta w 2020 roku: 10 maja – Szkoła Podstawowa nr 4; 17 maja – Szkoła Podstawowa nr 3; 24 maja – Szkoła Podstawowa nr 1 i w Rudzie Bugaj,

• Pierwsza Komunia Święta w 2021 roku: 9 maja – Szkoła Podstawowa nr 4; 16 maja – Szkoła Podstawowa nr 3; 23 maja – Szkoła Podstawowa nr 1 i w Rudzie Bugaj,

• W parafii Zesłania Ducha Świętego Pierwsza Komunia Święta w 2021 roku odbędzie się 9 maja. Przypominamy także, iż obok lekcji katechezy przygotowanie i przystąpienie do sakramentów odbywa się w parafii zamieszkania. Msza św. podczas, której udzielania jest Pierwsza Komunia Święta o godz. 1200. Nasi katecheci podadzą w szkołach przedstawione terminy.

1. W tym tygodniu dotarła do nas radosna wiadomość. Bowiem nasz rodak Ojciec Roman Westwal został powołany na stanowisko prowincjała w swoim zakonie. Gratulujemy.

2. Odczytać plan kolędy. Prosimy o przygotowanie na kolędę zeszytów od katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Należy położyć Pismo Święte. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Złożone ofiary podczas kolędy chcemy przeznaczyć na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie naszej parafii. Woda święcona jest przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Komunikaty.

4. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł o lekarzu, który wybrał życie. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o znaczeniu sakramentu chrztu świętego oraz dołączony jest obrazek z modlitwą męża za żonę. Można także kupić ciekawe książki o tematyce religijnej.

5. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 20 i 50 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100, 100 i 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Krzysztof Szczęsny,

+ Zofia Krysztofiak,

+ Janina Grześko. Otoczmy ich modlitwą.