NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK A 12 STYCZNIA 2020 R.

1. Trwa wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadza ks. arcybiskup Grzegorz Ryś. Prosimy o modlitwę w intencji naszego arcypasterza i także w intencji Archidiecezji Łódzkiej, która wkroczyła w rok jubileuszowy w 100 – lecie powstania. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 1000 na cmentarzu.
  2. Jutro w poniedziałek 13 stycznia Msza św. o godz. 1800 i następnie nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny i miasta. Również w poniedziałek 13 stycznia zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego na godz. 1915. Rozpoczniemy rozważania Słowa Bożego od Ewangelii św. Mateusza. Zapraszamy serdecznie.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek o godz. 1500 tak jak codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego z rozważaniami Męki Pańskiej i Msza św. o godz. 1530. Zapraszamy codziennie na adorację Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. W czwartek adoracja także od godz. 1830 do godz. 2100 z możliwością modlitwy wstawienniczej.
  5. W drugim tygodniu ferii zimowych organizujemy w naszej parafii zimowiska dla dzieci. Zimowiska rozpoczniemy w poniedziałek 20 stycznia Mszą św. o godz. 830. Następnie zajęcia na plebanii, w sali gimnastycznej, na lodowisku i na basenie. Prosimy, aby dzieci zabrały z sobą strój gimnastyczny i kąpielowy. We wtorek wycieczka do Łodzi. Natomiast w piątek do Kalisza.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1315 będziemy modlić się w intencji naszych babć i dziadków. Zapraszamy.
  7. W niedzielę 26 stycznia o godz. 1600 rozpocznie się koncert chórów. Serdecznie zapraszamy.
  8. Dziękujemy wszystkim pomagającym w sprzątaniu kościoła. Prosimy o pomoc w piątek od godz. 1900.
  9. W dniach 27 i 28 luty br. organizowana jest arena Młodych. Zapraszamy do uczestnictwa młodzież klas VII, VIII i szkół średnich. Natomiast w piątek 28 lutego odbędzie się wieczorem Arena Rodzin. Zapraszamy rodziny do udziału w Arenie i także chętne rodziny do Wolontariatu, aby wspomóc przeprowadzeni Areny Rodzin.
  10.  W niedzielę 2 lutego po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie zespołów synodalnych. Rozpoczną się prace na tematami dotyczącymi parafii. Zapraszamy chętne osoby i rodziny. Każdy otrzyma encyklikę papieża Franciszka Ewangelii Gaudium, która posłuży nam w rozważaniu podjętych tematów.
  11. Odczytać plan kolędy. Prosimy o przygotowanie na kolędę zeszyty od katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Należy położyć Pismo Święte. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Złożone ofiary podczas kolędy chcemy przeznaczyć na remont starszej części naszej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Plan kolędy jest w gablocie i na stronie naszej parafii. Woda święcona wraz z buteleczkami jest przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  12.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – informacje z życia Kościoła Powszechnego, Tygodnik NIEDZIELA –  ciekawy artykuł zatytułowany „Życie Kościoła. Papież Franciszek ma rację. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł zatytułowany „Jak wychować wierzące dziecko?” MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci z dodatkami. PRZEWODNIK KATOLICKI oraz SZUM Z NIEBA i inne czasopisma. Można również nabyć książki o tematyce religijnej oraz komplety kolędowe.
  13.  Ofiary na rodzinę w Aleppo: 50 zł. – bezimiennie.
  14.  Ofiary na remont starszej części naszej świątyni 200 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Wniebowziętej, 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  15.  W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Krzysztof Zalasa,

+ Beata Jaśkiewicz,