NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 KWIETNIA 2020 R.

1. Przypominamy, że dzisiaj i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 1315 oraz Mszy św. na cmentarzu o godz. 1000. Tym samym Msze św. są o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800.
  2. Dzisiaj jest transmitowana każda Msza św. Natomiast jutro i w następne niedziele o godz. 1030, 1200 i 1800.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować: Księdzu Maksymilianowi i ks. Leszkowi za przygotowanie Ciemnicy i za wykonanie Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób ich wspierali. Pani Krysi Dolińskiej i wszystkim pomagającym przy układaniu kwiatów. Panu Ryszardowi – naszemu kościelnemu, jego żonie Elżbiecie, pani Uli, panu Bogdanowi i wszystkim pomagającym przy przygotowaniu świątyni do Świąt Wielkanocnych, oraz wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu świątyni. Również wszystkim, którzy przygotowali liturgię Triduum Paschalnego. Piękno tej liturgii możemy zawdzięczać ks. Leszkowi, ks. Maksymilianowi, diakonowi Mateuszowi, naszym ministrantom, Panu Organiście i naszej śpiewającej młodzieży. Ks. Stanisławowi za okazaną pomoc, szczególnie podczas spowiedzi. Grupom modlitewnym za prowadzoną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Panu Tomaszowi za trud zorganizowania i prowadzenia transmisji Mszy św.  z naszego kościoła oraz Pani Marzenie, za przygotowany film z ubierania Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Łódzkim za pomoc w rozwieszeniu banerów i Pani Agnieszce Szewczyk.
  4. Osobne podziękowania kieruję do Was, drodzy Siostry i Bracia za waszą modlitwę, za składane przez was ofiary i za to, że jesteście z nami kapłanami.
  5. Złożone ofiary na jałmużnę wielkopostną – razem w wysokości 2000 zł. za które dziękujemy, zostaną wykorzystane na przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas paczek żywnościowych, które na bieżąco dowożone są osobom potrzebującym pomocy. Dziękuję z serca wszystkim wolontariuszom.
  6. Jutro, 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku przypada 80 – ta rocznica Zbrodni Katyńskiej. Na Mszy św. o godz. 1200 będziemy modlić się w intencji wszystkich, którzy ponieśli śmierć oraz za ich bliskich.
  7. We wtorek, 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. Podziękujmy Bogu i naszym przodkom za łaskę wiary.
  8.  W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę Miłosierdzia Bożego. Codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 i po Mszy św. o godz. 1800. W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia zakończymy Nowennę o godz. 1500  z możliwością adoracji Relikwii Św. Faustyny.
  9. W sobotę 18 kwietnia będziemy przeżywać Wigilię Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wspólną modlitwę od godz. 2030 do godz. 2400. Odprawimy wówczas: Nabożeństwo Różańcowe, Drogę Światła – czyli spotkanie ze Zmartwychwstałym i na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Szczegóły podamy jutro. Adoracja będzie transmitowana.
  10. W najbliższy piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje post.
  11. Na stronie internetowej naszej parafii podane są nowe terminy Pierwszej Komunii Świętej oraz informacja o przeniesieniu sakramentu bierzmowania i rocznicy Pierwszej Komunii Świętej na czas powrotu dzieci i młodzieży do szkół.
  12.  Dziękujemy wszystkim uczniom za przysłane zdjęcia waszych święconek. Prosimy o dalsze. Zamieścimy je na stronie internetowej naszej parafii.
  13.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik NIEDZIELA, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci, darmowa gazetka „Dobre Nowiny”. Można ze strony www.idziemy.pl pobrać darmowo najnowszy numer tygodnika Idziemy.
  14.  Złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
    razem 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  15.  Złożone ofiary na utrzymanie naszej Świątyni:
    540 zł. – mieszkańcy Rudy Bugaj,
    razem 1000 zł. – ofiary wpłacone na konto parafii. Składamy za złożone ofiary, i za wszelką pomoc na rzecz parafii serdeczne Bóg zapłać.
  16.  W ostatnim czasie odeszli od nas:
    Alicja Powichrowska,
    + Stanisław Walasik,
    + Ryszard Kruszyński. Otoczmy ich modlitwą.