NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK B 04 KWIETNIA 2021 R.

1. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 900, 1030, 1200 i 1800. Nie ma Mszy św. o godz. 1315 i na cmentarzu. Msze św. o godz. 900, 1030 i 1200 jeśli pozwoli pogoda będą odprawiane jednocześnie w kościele i w ogrodzie parafialnym. Ponadto kościół będzie otwarty przez cały dzień. Będzie możliwość również osobistej modlitwy i przyjęcia komunii świętej.
  2. Podobnie Msze św. będą odprawiane jutro w Poniedziałek Wielkanocny. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 700.
  3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie na godz. 1500 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz po Mszy św. o godz. 1800.
  4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować księdzu Leszkowi za przygotowanie Ciemnicy     i za wykonanie Grobu Pańskiego oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali.
  5. Bardzo dziękuję Panu Bogdanowi Bućko i Panu Tomkowi Kadłubkowi, Duszpasterstwu Mężczyzn oraz właścicielom i pracownikom firmy Grodach za wszelką pomoc.
  6. Dziękuję także wszystkim, którzy ułożyli kompozycje kwiatowe w grobie i w naszej świątyni. Dziękuję szczególnie Państwu Kowalskim.
  7. Dziękuję Panu Ryszardowi, jego żonie Elżbiecie, pani Urszuli, panu Dominikowi            i wszystkim pomagającym przy przygotowaniu świątyni do Świąt Wielkanocnych.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali liturgię Triduum Paschalnego. W szczególności ks. Maksymilianowi, ministrantom, naszym organistom: panu Wojciechowi i panu Pawłowi. Szczególne podziękowania należą się naszej śpiewającej młodzieży.
  9. Dziękuję za okazaną pomoc ks. Stanisławowi, ks. Czarkowi i Diakonowi Łukaszowi. Dziękuję grupom modlitewnym: ministrantom, młodzieży, Duszpasterstwu Mężczyzn, Odnowie w Duchu Świętym, grupom różańcowym za prowadzoną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim.
  10. Pragnę bardzo gorąco podziękować wam drodzy bracia i siostry za waszą modlitwę, za składane przez was ofiary i za to, że jesteście z nami kapłanami. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 3 tys. zł. Ogromne Bóg zapłać.
  11.  Trafiło do mieszkańców naszego miasta ponad 70 paczek na Święta Wielkanocne. Było to możliwe także dzięki złożonym przez was artykułom spożywczym, chemicznym i ofiarom. Dziękuję za przygotowanie i dostarczenie paczek Parafialnemu Zespołowi Caritas.
  12.  Puszki z jałmużną wielkopostną można przynosić do zakrystii do Niedzieli Miłosierdzia włącznie.
  13.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i w przygotowaniu świątyni do Świąt Wielkanocnych  Prosimy wszystkich chętnych o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek od godz. 1830.
  14.  We wtorek Msza św. o godz. 1800 z modlitwa o uzdrowienie.
  15.  W środę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 z Koronką do Miłosierdzia Bożego i na konferencję rodziców modlących się na różańcu za dzieci.
  16.  W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 2100.
  17.  Niedziela 11 kwietnia to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. będą odprawione o godz. 700,  900, 1030, 1200, 1315, 1800 i dodatkowa o godz. 1500 z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wolontariuszy i podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas oraz młodzieży i opiekunów Szkolnych Kół Caritas.
  18. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej – najnowsze numery Tygodników:  Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Przewodnik Katolicki w świątecznej szacie graficznej  z ciekawymi artykułami. Darmowa Gazetka – Dobre Nowiny.
  19.  Ofiary na remont naszej świątyni:
    100 i 100 zł. – bezimiennie,
    800 zł. – bezimienne ofiary złożone na konto naszej parafii.
  20. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
    100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  21.  W ostatnim czasie odeszli od nas śp.:
    + Ewa Ziąbka,
    + Helena Dudka,
    + Kamil Struś. Otoczmy ich modlitwą.