ODPUST KU CZCI ŚW. ARCHANIOŁÓW RAFAŁA I MICHAŁA 30 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Dzisiaj przypadają w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Świętych Archaniołów Rafała i Michała. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1315 i Mszy św. na cmentarzu o godz. 1000. Mszy św. odpustowej o godz. 1200 wraz z procesją będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

2. Po Mszy św. i procesji zapraszamy na Piknik Rodzinny – czyli Świętowanie z Aniołami do ogrodu parafialnego. Będą występy naszych i zaproszonych zespołów, konkursy, zabawy, poczęstunek, atrakcje dla dzieci. Będzie kantor zamiany pieniędzy na Pieniądze Anielskie. Pozyskane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie obiadów dla dzieci oraz na działalność charytatywną prowadzoną przez naszą parafię. Będziemy bowiem także organizować w naszej parafii darmowe obiady dla bezdomnych. Każdy za Anielskie Pieniądze otrzyma numerek. W czasie koncertu zostaną rozlosowane nagrody. Będą to niespodzianki. Wśród nich do głównych nagród min. należą: udział w rekolekcjach dla małżeństw. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i do świętowania z aniołami w ogrodzie parafialnym.

3. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku na godz. 1630. Natomiast młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 1730, w sobotę po Mszy św. o godz. 700 i w niedzielę o godz. 1715. Będziemy modlić się przy relikwiach św. Stanisława Kostki w intencji dzieci, młodzieży oraz synodu dotyczącego młodzieży, a także w intencji Kościoła Łódzkiego i jego pasterzy. Papież Franciszek prosi, abyśmy na koniec nabożeństwa różańcowego odmawiali modlitwę do Św. Michała Archanioła w intencji Kościoła. Msze św. w miesiącu październiku po południu o godz. 1700 i 1800.

4. Jutro przypada ósma rocznica śmierci śp. ks. prałata Norberta Ruckiego. Msze św. w intencji ks. prałata odprawimy w kaplicy cmentarnej w niedzielę 7 października o godz. 1000. Będzie też możliwość zejścia do krypty.

5. Zapraszamy do kancelarii młodzież pragnącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania oraz rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

6. We wtorek Msza św. o godz. 1800 z modlitwa o uzdrowienie. Zapraszamy.

7. W środę o godz. 1830 zapraszamy do kościoła na spotkanie formacyjne rodziców modlących się na różańcu w intencji dzieci.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1730 i na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

9. Także w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. od godz. 645 i po południu od godz. 1630. Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz. 1800. Chorych odwiedzimy od godz. 730. Tego dnia szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Grzegorza.

10. Również przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy św. o godz. 700.

11. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Jest tylko 8 wolnych miejsc w drugim autokarze na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie ferii zimowych. Można zapisywać się w kancelarii bądź w zakrystii. Natomiast nie ma już miejsc na Pielgrzymkę do Krakowa i Zakopanego.

13. W niedzielę 21 października będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Ewangelizacyjną. Przybędzie do nas z Archidiecezji Krakowskiej Wspólnota Jezusa Zmartwychwstałego – Galilea. Już dziś zapraszamy. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

14. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – o zbliżającym się Synodzie o młodych oraz dodatek Europa Christi, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł przybliżający postać Św. Teresy z Lisieux oraz sylwetki kapłanów pociągających swoim życiem ku Jezusowi Chrystusowi, MISYJNE DROGI. Mały Gość Niedzielny z różańcem dla dzieci. Wyłożone są gazetki darmowe „Dobra Nowina”.

15. Komunikaty.

16. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 20 zł., 50 zł. i 50 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100 zł. i 100 zł. – bezimiennie,

• 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Kazimierz Świętaszczyk,

+ Aleksander Florek,

+ Ryszard Gramera,

+ Sebastian Jołkiewicz. Otoczmy ich modlitwą.