Ogłoszeni duszpasterskie 10 września 2017 rok

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 WRZEŚNIA 2017 R.

1. W miniony piątek zawierzyliśmy naszą parafię, nasze rodziny i nas samych Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w uroczystości oraz uczestniczącym we wspólnej modlitwie.
  2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 1800 pragniemy Dobremu Bogu podziękować za tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę oraz wyrazić wdzięczność pielgrzymom i wszystkim wspierającym pielgrzymkę. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do naszych ogrodów.
  3. W środę o godz. 1800 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i miasta. Także w Tygodniu Wychowania będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Po Mszy św. modlitwa różańcowa w kościele i procesja fatimska wokół kościoła.
  4. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 700, 1730 i 1800. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  5. Zapraszamy w każdy czwartek wszystkich chętnych na plebanię, pragnących śpiewać w chórze parafialnym. Próba rozpoczyna się o godz. 1730. Natomiast pan organista Michał Kosiński prowadzi zapisy do scholi młodzieżowej. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 900. Zapraszamy.
  6. Zapraszamy dzieci o zapisywanie się do scholki dziecięcej prowadzonej przez panią Elę Romanowicz. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby ministranckiej. Zapisy prowadzi ks. Leszek. Natomiast ks. Maksymilian zaprasza młodzież na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  7. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na plebanię na spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny z racji na 78 rocznicę napaści związku Radzieckiego na Polskę. Po Mszy św. złożymy przed kościołem kwiaty.
  9. Także w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.
  10. Również w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 1315 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
  11. Natomiast w poniedziałek 18 września w Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży na Mszy św. o godz. 1800 dokonamy poświęcenia tornistrów oraz przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  12. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – wspomnienia o zamachu 11 września 2001 r. w Nowym Jorku, oraz artykuł o Kursach Alpha w Łodzi i w Aleksandrowie Łódzkim, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Czy w dzisiejszych czasach jeszcze można upominać grzeszników?”, MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży. „List do Pani” dla kobiet.
  13. W czwartek zebranie Rady Duszpasterskiej na plebanii o godz. 1900 w związku ze zbliżającym się odpustem w naszej parafii w niedzielę 1 października.
  14. W przyszła niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Stolicę Apostolską. Prosimy Asystę o pomoc.
  15. Komunikat parafii Zesłania Ducha Świętego. Wyjazd uczestników autokarowej pielgrzymki do Sanktuarium MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ w dniu 16 września 2017 roku o godz. 5.00 z parkingu przy ul. Piłsudskiego.
  16. Podać program pielgrzymek.
  17. Rekolekcje Odnowy Wiary. Zachęcą osoby należące do Odnowy w Duchu Świętym.
  18. Ofiary na rodzinę w Aleppo:
  • 20 zł. i 50 zł. – bezimiennie,
  • 200 zł. – bezimiennie.
  1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  • 400 zł. – Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas:

+ Stefania Specjan z ul. 11 Listopada. Otoczmy ją modlitwą.