Ogłoszenia 05.XI.2017

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

05 LISTOPADA 2017 R.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu na cmentarzu liturgii Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy za złożone na Wyższe Seminarium Duchowne ofiary oraz za ofiary złożone na budowę świątyni pw. Zesłania Ducha Świętego.

2. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.

3. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny wyłącznie za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

4. Dzisiaj o godz. 1730 nabożeństwo w intencji zmarłych. Będziemy modlić się także za dusze cierpiące w czyśćcu.

5. Od jutra można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na przyszły rok.

6. W środę o godz. 1900 spotkanie katechetów na plebanii. Zapraszamy.

7. W czwartek skupienie kapłanów naszego dekanatu aleksandrowskiego. Prosimy o modlitwę w intencji nas księży.

8. Papież Franciszek na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku będzie obchodzony w niedzielę 19 listopada. Z tej racji ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „ŚWIĘCI W SŁUŻBIE UBOGIM”. Format oraz technika prac dowolne. Prace prosimy przynosić do katechetów do 10 listopada włącznie.

9. Z pomocą Parafialnego Kola Caritas organizujemy w dniach od 12 do 19 listopada br. obchody Dnia Ubogich także w naszej parafii. Rozpoczniemy je przedstawieniem pt. „Otwórz Serce” w wykonaniu parafialnej grupy teatralnej w niedzielę 12 listopada na Mszy św. o godz. 1315. Każdego dnia na Mszy św. o godz. 1800 będziemy przybliżać treści związane z posługą wśród osób potrzebujących. W środę 15 listopada będzie organizowana zapowiadana wcześniej pielgrzymka do Lichenia i Świnic Warckich dla osób, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. W czwartek o godz. 1900 w kościele zostanie wyświetlony film o św. Bracie Albercie. W piątek 17 listopada o godz. 1900 spotkanie wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas na plebanii. Natomiast w niedzielę 19 listopada po Mszy św. o godz. 1315 będzie organizowany obiad w odnowionej plebanii dla ubogich. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie posiłku i w posługę przy stołach prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, bądź w kancelarii.

10. Łódzka Caritas, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Jest to papierowa torba, która wyłożona jest przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy konfesjonałach. Wypełnijmy ją żywnością, artykułami chemicznymi, bielizną, skarpetami i przynieśmy z powrotem do kościoła lub kancelarii do 16 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii zarówno podczas obiadu 19 listopada, jak i w czasie comiesięcznej pomocy dla naszych podopiecznych. Zapraszamy do współpracy – razem możemy zrobić coś dobrego.

11. W sobotę 11 listopada będziemy obchodzić 99 – tą Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. zostaną tego dnia odprawione o godz. 700, 900, 1030 i 1800. Pragniemy wszystkich zaprosić do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 1030 w intencji naszej Ojczyzny i miasta, oraz w intencji wszystkich, którzy polegli walcząc o wolność Polski. Oni z modlitwą szli do boju za naszą wolność. Dzisiaj jesteśmy im winni modlitwę i pamięć. Zapraszamy: parlamentarzystów, władze samorządowe naszego miasta, placówki oświatowe, stowarzyszenia, ochotnicze straże pożarne oraz organizacje społeczne w naszym mieście wraz z pocztami sztandarowymi, młodzież, dzieci – mieszkańców naszego miasta i parafii. Msze św. rozpoczniemy uroczystą procesją wejścia o godz. 1025. Po Mszy św. złożymy przed kościołem kwiaty. O godz. 1130 rozpoczną się w parku obchody miejskie. O godz. 1600 wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Bibliotece Miejskiej.

12. Natomiast w niedzielę 12 listopada zapraszamy do naszej świątyni o godz. 1700 na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Zespołu Ludowego „Okaryna” z Justynowa, który był wielokrotnie nagradzany za swoje występy. Zapraszamy serdecznie do wspólnego śpiewu.

13. Od 14 listopada rozpoczynamy roznoszenie opłatków w naszej parafii. Prosimy o pomoc wszystkich chętnych.

14. Pragniemy w dniach 17, 18 i 19 listopada br. zorganizować w naszej parafii Kurs Nowe Życie, który poprowadzi Łódzka Szkoła Nowej Ewangelizacji. Kurs rozpocznie się w piątek 17 listopada o godz. 1800 i zakończy w niedzielę 19 listopada o godz. 1300. Zapewniamy posiłki i potrzebne w rekolekcjach materiały. Koszt – 60 zł. Kurs Nowe Życie jest nową formą rekolekcji, podczas której w prosty sposób przekazywana jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Będzie wspólna modlitwa, rozmowy, praca w grupach, czas na posiłek oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy wszystkich chętnych. Rekolekcje adresowane są do wszystkich osób. Do wierzących i do wątpiących. Do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę oraz na nowo ją odnaleźć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzi ks. proboszcz i ks. Maksymilian oraz na stronie www.snelodz.pl. Informacje są także na plakatach wywieszonych gablocie. Na stoliku pod chórem jest wyłożony program.

15. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawe artykuły i dodatek „Niezbędnik pracownika”, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Wyrok na Krzyż”, Wzrastanie dla młodzieży. Także można zabrać najnowszy numer DOBRYCH NOWIN, w którym wyjaśnione jest na czym polega uzyskanie odpustu w intencji osób zmarłych.

16. Komunikaty.

17. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 50 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100 zł. – bezimiennie,

• 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Ryszard Markiewicz ul. Zielonej,

+ Jadwiga Banasiak z Księstwa,

+ Helena Rosik z ul. Piaskowej. Otoczmy ich modlitwą.