Ogłoszenia 26 LISTOPADA 2017R.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ROK A

26 LISTOPADA 2017R.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą kończymy obecny rok liturgiczny. Tym samym po Mszy św. o godz. 1200 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Także dziś odnowimy złożony przez rokiem Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób można uzyskać odpust zupełny.

2. Roznoszone są już opłatki na terenie naszej parafii. Prosimy o pomoc wszystkich chętnych. Po odbiór opłatków zapraszamy każdego dnia w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub po Mszy św. Można również opłatki nabyć w kancelarii parafialnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na remont organów w naszej świątyni.

3. W środę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami Męki Pańskiej i następnie Msza św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. o godz. 700 i po południu od godz. 1715. Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz. 1800. Chorych odwiedzimy od godz. 730. Natomiast w pierwszą sobotę nabożeństwo wraz modlitwą różańcową wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej po Mszy św. o godz. 700. Zapraszamy.

5. W sobotę 2 grudnia będziemy gościć artystki ludowe, które poprowadzą dla dzieci warsztaty ludowe robienia ozdób choinkowych, w ramach programu „zaprzyjaźnij się z przyrodą”. Warsztaty rozpoczną się o godz. 1000 i potrwają do godz. 1400 oraz odbędą się na plebanii. Prosimy o zapisywanie się do pań katechetek dzieci ze szkół podstawowych do środy włącznie. Jeśli będzie duża grupa dzieci, podobne warsztaty będą prowadzone także w sobotę 9 grudnia.

6. Podać program rekolekcji „Bunt na pokładzie” dla rodziców nastolatków.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 zebranie asysty na plebanii.

8. Od jutra rozpoczynamy spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Katecheci podali dzieciom terminy spotkań. Spotkania odbywać się będą na starej plebanii. Jutro zapraszamy na godz. 1900 rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Bugaj. Natomiast we wtorek rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. W piątek spotkamy się z rodzicami klas A i B ze Szkoły Podstawowej nr 4. Omówimy min. sprawę strojów komunijnych oraz pamiątek na Pierwszą Komunię Świętą. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 chcemy spotkać się z rodzicami uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum w celu przedstawienia założeń przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.

10. Już za tydzień I Niedziela Adwentu. Dzieci naszej parafii prosimy o przygotowanie adwentowych lampionów. Msza św. Roratnia odprawiana będzie zawsze rano o godz. 645. Następnie kakao i słodka bułka na plebanii. Dla rodziców dobra kawa i niespodzianka do kawy.

11. Od niedzieli 10 grudnia rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Szczegóły podamy za tydzień.

12. Od dzisiaj można w sklepiku nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 zł. i 13 zł. Złożone ofiary przeznaczymy na wsparcie działalności charytatywnej prowadzonej przez nas Parafialny Zespół Caritas. Można również zakupić kalendarze na nowy rok.

13. Komunikaty.

14. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – z dodatkiem „Niedziela dla Środowiska” Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Nie wstydź się wstydu”, Wzrastanie dla młodzieży i „List do Pani” dla kobiet. Mały Gość Niedzielny dla dzieci z lampionem. Również ze stolika można zabrać „Dobre Nowiny”.

15. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 30 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 100 zł. – bezimiennie,

• 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Zenon Balcerek z ul. Zielonej,

+ Marianna Matusiak z ul. Wierzbińskiej,

+ Włodzimierz Przybysz z ul. Zgierskiej,

+ Paweł Cieślak. Otoczmy ich modlitwą.