Ogłoszenia duszpasterskie 1 stycznia 2017 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01 STYCZNIA 2017  R.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i o godz. 10.00 na cmentarzu. Nie ma Mszy św. o godz. 13.15.
  2. Jutro pamiętajmy w modlitwie o ks. biskupie Adamie Lepie, bowiem obchodzi 29 – rocznicę święceń biskupich.
  3. W środę, 4 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa różańcowa wspólnoty Rodziców modlących się za dzieci.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. nabożeństwo – Godzina Święta.
  5. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 13.15. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę do poświęcenia przygotowują ministranci. Złożone ofiary przeznaczymy na dofinansowanie zimowisk organizowanych w naszej parafii w pierwszym tygodniu ferii oraz wakacyjnego wyjazdu na kolonie dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze św. o godz. 12.00. Przygotujcie korony, bowiem przejdziemy procesyjnie wokół kościoła. Grupa Teatralna  „In Gremio” wystawi dla nas drugą część przedstawienia, które oglądaliśmy w okresie adwentu. Zapraszamy. Także tego dnia spowiedź na każdej Mszy św. Zapraszamy dzieci, które kontynuują pierwsze piątki miesiąca.
  6. Organizujemy podobnie, jak w ubiegłym roku zimowiska w naszej parafii w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Zapisy u ks. proboszcza lub katechetów. Wkrótce podamy szczegóły.
  7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę 8 stycznia będziemy gościć dzieci i młodzież ze szkoły Muzycznej Amadeus z naszego miasta. Będziemy mogli usłyszeć w ich wykonaniu koncert kolęd na Mszy św. o godz. 10.30 i godz. 12.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na nabożeństwo przy żłóbku Jezusa.
  9. W miesiącu styczniu odbędą się jeszcze następujące koncerty kolęd. W niedzielę 22 stycznia o godz. 10.00 koncert kolęd w wykonaniu ELENI na Dzień Babci i Dziadka. Natomiast w niedzielę 29 stycznia o godz. 15.30 tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych chórów.
  10. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn na plebanii.
  11. W sklepiku można kupić kalendarze oraz prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – artykuły pt. „Syria czeka na pomoc”, tygodnik Idziemy – wywiad z ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, tygodnik Gość Niedzielny, Szum z nieba i Miłujcie się. Można kupić również kalendarze.
  12. Prosimy o przygotowanie na kolędę zeszyty od katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Woda świecona wystawiona jest w przedsionku przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  13. Ofiary na ołtarz główny:
  • 50 zł. – bezimiennie,
  • 200 zł. – bezimiennie,
  • 500 zł. – bezimiennie z Placydowa,
  • 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Jan Miszczak z Al. Wyzwolenia,

+ Henryk Łakowski z ul. Machulskiego,

+ Gabriela Komorowska z ul. Waryńskiego,

+ Adam Dudziński z ul. Daszyńskiego,

+  Danuta Dominowska z ul. Daszyńskiego,

+ Józefa Plesińska z Nakielnicy,

+ Urszula Rutkowska z ul. Daszyńskiego,

+ Anna Zjawińska z Łodzi. Otoczmy ich modlitwą.