Ogłoszenia duszpasterskie 12 luty 2017 rok

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

12 LUTEGO 2017 R.

1. Przypominamy, iż w odnowionej plebanii w poniedziałki w godz. 1530 – 1730 pełnią dyżur wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas. Natomiast w środy w godzinach1630 – 1830 otwarta jest poradnia rodzinna.
  2. W tym tygodniu, dokładnie we wtorek 14 lutego mija pierwsza rocznica powołania w naszej parafii Parafialnego Zespołu Caritas. Z tego też powodu zapraszamy wszystkich wolontariuszy, a także mieszkańców naszego miasta na Msze św. dziękczynną w piątek 17 lutego o godz. 1530, która zostanie odprawiona w intencji wolontariuszy i wszystkich potrzebujących pomocy tej materialnej i tej duchowej. Wkrótce także przedstawimy plany związane z działalnością Caritas w naszej parafii.
  3. Zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 13 lutego o godz. 1800, którą będziemy sprawować w intencji naszych parafian, jako dziękczynienie za tegoroczną kolędę, oraz w intencji naszej Ojczyzny i miasta. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe, które odprawimy w intencji wszystkich chorych, samotnych i cierpiących oraz w intencji mieszkańców naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 1715 i Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.
  5. Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zaprasza na karnawałowy koncert w wykonaniu młodych aleksandrowskich muzyków: Karoliny Dróżdż, Anny Pietrzak i Tymoteusza Pietrzaka. Koncert odbędzie się w sali na plebanii Parafii “Archaniołów” w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Wojska Polskiego 3. Wejście od strony kancelarii. Koncert będzie miał miejsce w najbliższą sobotę i rozpocznie się o godz. 1800. W programie muzyka łatwa lekka i przyjemna, w sam raz na sobotnie popołudnie. Będą melodie filmowe, operetkowe, popularne, gorące karnawałowe rytmy taneczne z różnych stron świata. Wstęp wolny. Zapraszamy.
  6. Dzisiaj przed magazynem Caritasu można składać makulaturę, którą przeznaczymy na pomoc misjom.
  7. W przyszły poniedziałek, 20 lutego o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Omówimy sprawę pamiątek, zdjęć i filmowania.
  8. W sklepiku można kupić ciekawe książki oraz prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – min. artykuły dotyczące treści Dekalogu i i pracy księży kapelanów w szpitalach, tygodnik Idziemy, tygodnik Gość Niedzielny z artykułem pt. „Unikanie płacenia alimentów to grzech”, Szum z nieba, Wzrastanie, Miłujcie się.
  9. W ostatnim czasie odszedł od nas:

+ Ryszard Kaczmarek z ul. 11 – go Listopada. Otoczmy go modlitwą.