Ogłoszenia duszpasterskie 13 października 2019 rok

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dziewiętnasty Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. młodzież z naszych szkół oraz ze Szkolnego Koła Caritas przed kościołem i na ulicach naszego miasta zbiera ofiary na rzecz wsparcia biednej i zarazem zdolnej młodzieży, aby pomóc im w nauce, wesprzeć w zakupie ubrania, książek. Również będziemy przed kościołem rozprowadzać „Kremówki Papieskie”. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczamy na działalność Caritas w naszej Archidiecezji i w naszej parafii. Proponujemy ofiarę w wysokości 3 lub 4 zł. Można złożyć też dobrowolną ofiarę. W przyszłym tygodniu będziemy gościć stypendystów fundacji papieskiej „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na Mszach św. o godz. 900, 1030, 1200i 1315.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Procesję Fatimską wraz z modlitwą różańcową wokół parku. Początek godz. 1700w naszej świątyni. Będziemy modlić się, jak każdego 13 – tego dnia miesiąca w intencji naszej Ojczyzny i miasta. Prośmy również we wspólnej modlitwie o pokój w Syrii.
  3. Dzisiaj Msze św. o godz. 1800z racji na Dzień Papieski odprawi ks. Michał Pietrasik, który jest w naszej Archidiecezji Łódzkiej koordynatorem Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  4. Każdego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jutro będziemy polecać naszym modlitwom nauczycieli w dniu ich święta. We wtorek będziemy modlić się w intencji rodzin, które doświadczyły utraty dziecka, szczególnie w wyniku poronienia. Natomiast w piątek szczególnie za służbę zdrowia. W sobotę wspominamy błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę. Będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.
  5. Zachęcamy do składania wypominek za zmarłych: rocznych, półrocznych, bądź jednorazowych. Można to uczynić w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych.Ofiary przy tym składane pozostają takie same, jak w poprzednich latach.
  6. W każdy wtorek od godz. 1630można uzyskać w kancelarii naszej parafii bezpłatne porady prawne.
  7. W środę o godz. 1900Kurs Alpha na starej plebanii.
  8. W czwartek zapraszamy na wieczorną adorację Pana Jezusa w ciszy dla zapracowanych. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1800i potrwa do godz. 2100. Również w tym czasie będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej prowadzonej w rozmównicy – naprzeciwko Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, bądź z sakramentu pokuty.
  9. Prosimy młodzież uczącą się w szkole średniej oraz pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania o odbiór w zakrystii bądź w kancelarii deklaracji. Pierwsze spotkanie w niedzielę 20 października o godz. 1700w kościele.
  10. Od przyszłej niedzieli młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać znicze. Pozyskane ofiary przeznaczone zostaną na całoroczną działalność młodzieży.
  11. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w miniony piątek podjęli się trudu posprzątania naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy piątek na godz. 1900
  12. Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Portugalli o wpłatę pierwszej raty oraz o podanie numeru paszportu lub dowodu osobistego kancelarii.
  13. W przyszłą niedzielę o godz. 1600spotkanie asysty na plebanii.
  14. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej:Tygodnik IDZIEMY – o obchodach Dnia Papieskiego w naszej Ojczyźnie.Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o Prymasie Tysiąclecia, kardynale Stefanie Wyszyńskim i odpowiedzialności za naszą Ojczyznę.PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł przybliżający relacje kardynała Stefana Wyszyńskiego i biskupa Karola Wojtyły. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł odpowiadający na pytanie: Jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne?Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wyłożone są gazetki darmowe „Dobra Nowina”.
  15. Komunikaty.
  16. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  17. 1000 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Włodzisław Więcławek,

Barbara Skowrońska,

Janina Wrzesińska,

Antonina Korczyńska,

Tadeusz Torzewski. Otoczmy ich modlitwą.