Ogłoszenia duszpasterskie 13 sierpnia 2017 rok

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 SIERPNIA 2017 R.

1. Dzisiaj Msza św. o godz. 1800 i Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. wraz z Procesją Fatimską w intencji naszej Ojczyzny i miasta. Także w intencji zbliżającej się Pieszej Pielgrzymki z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę. Procesję poprowadzą pielgrzymi. Będziemy także modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych używek.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów” odebrali plecaki, aby wyposażyć je w przybory szkolne. Prosimy wypełnione plecaki zwrócić w zakrystii bądź w kancelarii do 15 sierpnia. Następnie przekażemy je do dzieci w naszych szkołach.
  3. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Marii Kolbego. Na Mszy św. o godz. 1800będziemy modlić się w intencji ks. Maksymiliana z racji jego imienin. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jacka.
  4. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Matki Bożej Zielnej. W tym dniu święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól     i łąk na każdej Mszy św. Jest to także Dzień Wojska Polskiego i obchodów 97 rocznicy Cudu nad Wisłą. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Msza św. o godz. 1200 zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. naszych parafian i mieszkańców miasta, Strzelców, harcerzy, służbę liturgiczną, wszystkie grupy modlitewne oraz poczty sztandarowe. Po Mszy św. złożymy kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1920 r. Tego dnia ofiary złożone na tacę przeznaczymy na pokrycie kosztów organizacyjnych Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  5. Prowadzone są w kancelarii naszej parafii zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę. Trwają od poniedziałku do czwartku włącznie – w godzinach od 1000 do 1200 oraz od 1600 do 1730, a także w sobotę w godzinach od 1000 do 1200 w kancelarii parafii Św. Archaniołów Rafała i Michała W Aleksandrowie Łódzkim przy ulicy Wojska Polskiego 3. Zapisy potrwają do 20 sierpnia włącznie. Prosimy przy zapisie podać PESEL. W roku zbliżającego się jubileuszu 200 – lecia naszej parafii, zachęcamy, aby było nas jak najwięcej. Nawet ponad 200 osób. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w poniedziałek 21 sierpnia   o godz. 700. Samochód na bagaże zostanie podstawiony od godz. 615 przed plebanią.
  6. Dla tych, którzy nie mogą udać się pieszo do Częstochowy organizujemy w parafii tzw. Grupę Duchową. Wszyscy, którzy zapiszą się do niej, będą modlitwą wspierać pielgrzymkę. Można modlić się indywidualnie w domach, bądź zapraszamy w czasie trwania pielgrzymki na modlitwę różańcową codziennie od 21 do 26 sierpnia na godz. 1700 do naszego kościoła. Można zapisywać się u pań przy gazetach.
  7. Organizujemy pielgrzymki autokarowe do Częstochowy. 24 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych wraz z asystą, którzy pragną uroczyście wprowadzić naszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd przy Kościele o godz. 1000. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Także organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy 26 sierpnia. Wyjeżdżamy o godz. 700. Powrót z Częstochowy o godz. 1630. Będziemy w Aleksandrowie około godz. 1830. Koszt wyjazdu 30 zł. Można zapisywać się w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. Zapraszamy.
  8. Przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać intencje, które otoczymy modlitwą w czasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
  9. W niedzielę 20 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii następujące pielgrzymki.         Około godz. 1100 przybędą pielgrzymi z Ozorkowa. Zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 800 na plebanię, aby pomóc przygotować poczęstunek dla pielgrzymów. Natomiast wieczorem około godz. 1810 przybędą pielgrzymi z Głowna, którzy proszą o nocleg. Prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów do swoich domów.
  10. Ze względu na pielgrzymki Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w niedzielę 27 sierpnia o godz. 1800.
  11. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu lipcu pomagali przy opiece nad Michałem. Dziękujemy także panu Markowi Szewczykowi i jego rodzinie za podarowanie wózka inwalidzkiego i łóżka rehabilitacyjnego.
  12. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – ciekawe artykuły o pielgrzymowaniu na Jasną Górę, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Św. Edyta Stein. Niewygodna Święta”, MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży.
  13. Ofiary na Kościół:
  • 100 zł. – bezimiennie,
  • 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Krzysztof Melka z ul. 1 Maja,

+ Józef Sulecki z Al. Wyzwolenia,

+ Henryka Jeszke z Al. Wyzwolenia,

+ Sebastian Kowalczyk z Nakielnicy. Otoczmy ich modlitwą.