Ogłoszenia duszpasterskie 15 kwietnia 2018 rok

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji Ewangelizacyjnych Misji Miłosierdzia, które dobiegły końca w naszej parafii. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły ewangelizatorów w swoich domach na wspólnej modlitwie, oraz małżeństwom uczestniczącym w osobistej adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w misjach za wspólną modlitwę i za złożone ofiary na rzecz Zakonu Jezuitów.
  2. Będziemy kontynuować małżeńską adorację Pana Jezusa. Również zachęcamy do przyjmowania w swoich domach na wspólnej modlitwie Ewangelizatorów, których ustanowił dla naszej parafii ks. biskup Ireneusz. Oni są jakby na pierwszej linii, aby wspomóc modlitwą, dobrym słowem. Tam gdzie będzie potrzeba pójdą także kapłani.
  3. Zapraszamy na rozpoczynający się w naszej parafii w najbliższą środę Ewangelizacyjny Kurs Alpha na starej plebanii. Początek godz. 1900.Będziemy przy wspólnej kolacji mówić o Jezusie i poznawać to, co On mówi ciągle do nas w Słowie Bożym. Wyłożone są na stoliku pod chórem ulotki. Weźmy je z sobą. Dotrzyjmy także do osób, które nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. i zaprośmy ich na spotkanie. Można przyjść jeden raz i zobaczyć jak jest. Jeśli zechcesz pozostaniesz, jeśli nie odejdziesz.
  4. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na godz. 1730na nabożeństwo różańcowe, jako dziękczynienie za Misje Miłosierdzia w naszej parafii.
  5. Dzisiaj o godz. 1530rozpocznie się Koncert Chórów Ziemi Łódzkiej w „Hołdzie Janowi Pawłowi II”. Zapraszamy do naszej świątyni.
  6. Jutro o godz. 1900spotkanie informacyjne na plebanii osób wyjeżdżających w czerwcu na pielgrzymkę do Rzymu. Należy podać jutro swoje dane oraz wpłacić zaliczkę.
  7. W środę zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w piątek o godz. 1500na rozważania Męki Pańskiej wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msze św. o Miłosierdzie Boże dla naszej parafii i miasta.
  8. W piątek o godz. 1900spotkanie na plebanii Duszpasterstwa Mężczyzn. Zapraszamy. Może przyjść każdy z mężczyzn.
  9. Obecnie trwa w naszej archidiecezji synod do spraw młodzieży. Zapraszamy chętne osoby chcące uczestniczyć w prowadzonych w naszej parafii spotkaniach poruszających ciekawe sprawy odnośnie pracy duszpasterskiej z młodzieżą o zapisywanie się do ks. proboszcza.
  • Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – wspomnienia o papieżu seniorze Benedykcie XVI, który jutro obchodzi 91 urodziny,Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – o współczesnych świadkach wiary w Europie i o świętych, których szczególnie umiłowali Polacy. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży.Można także kupić książkę przybliżająca postać św. Faustyny i św. Ojca Pio.
  • Ofiara na Kościół:
  • 50zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Florian Rożniakowski z ul. Rudnej,

+ Stanisława Kocimska z ul. Piotrkowskiej,

+ Henryka Januszewska z Al. Wyzwolenia,

+ Grażyna Zalasa z ul. Północnej,

+ Anna Gmińska z ul. Żeromskiego,

+ Wiesław Kaczmarek z ul. Wojska Polskiego. Otoczmy ich modlitwą.