Ogłoszenia duszpasterskie 15 października 2017 rok

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

15 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. Zapraszamy codziennie zarówno dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe. W środę w święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia będziemy modlić się w intencji pracowników służby zdrowia modlitwą różańcową o godz. 1730. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, wolontariuszy, pracowników medycznych. Natomiast codziennie modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1715. Natomiast o godz. 1800 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  3. W ubiegłą niedzielę ojciec Dariusz, Misjonarz z Kamerunu zebrał w naszej parafii ofiary na prowadzony sierociniec w wysokości 9680 zł. W jego imieniu składam wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje także za złożone ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 800 zł. Sprzedano również prawie 1500 kremówek. Część pieniędzy została wpłacona na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. 1800 zł zostało przeznaczone na dofinansowanie obiadów oraz na wsparcie dla dzieł, które są prowadzone przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Wszystkim organizującym Dzień Papieski w naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 900, 1030, 1200 i 1315 gościmy stypendystów fundacji papieskiej „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wysłuchajmy ich świadectwa. Można także dzisiaj wesprzeć fundację dobrowolnymi ofiarami.
  5. Na stoliku pod chórem wyłożone są formularze, na których wpisując się możemy poprzeć obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Czyli projekt dający szansę likwidacji prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Można wypełnić formularz w kościele lub wziąć do domu, zebrać podpisy wśród rodziny i sąsiadów oraz przynieść do kościoła. Zachęcamy.
  6. Stowarzyszenie Formacji Chrześcijańskiej Sercówka w Wierzchach koło Koluszek w następną sobotę i niedzielę zaprasza na warsztaty dla kobiet pt. Dlaczego jesteś tu, gdzie jesteś?Szczegółowe informacje wyłożone są na stolikach pod chórem. Możliwy jest dojazd z Aleksandrowa. Serdecznie zapraszamy.
  7. W najbliższą niedzielę w Parafii Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy św. będziemy mogli wsłuchać się w świadectwo Joanny Jurkiewicz – autorki książki  “Zwiastunowi z gór” o pierwszej oazie w Rzymie z 1979 roku. Jest to zapis niezwykłego spotkania polskiej młodzieży z Janem Pawłem II. Będzie również możliwość nabycia tej książki.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała znicze. Pozyskane pieniądze ze sprzedaży zniczy przeznaczymy na wsparcie wakacyjnego wyjazdu młodzieży oraz na prowadzoną przez młodzież działalność.
  9. Zachęcamy do składania wypominek za zmarłych: rocznych, półrocznych, bądź jednorazowych. Można to uczynić w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych.
  10. Organizujemy wyjazd na film pt. Dwie korony” przybliżający postać św. Maksymiliana Marii Kolbego, w poniedziałek 23 października. Szczegóły podamy przy zapisach, które prowadzone są w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii.
  11. Dzisiaj liczymy wiernych. Prosimy o wolniejsze wychodzenie z kościoła po Mszy św.
  12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek bł. Ignacego Antiocheńskiego i w sobotę bł. Jakuba Strzemię.
  13. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „W dni święte zamknięte”, MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży. „List do Pani” dla kobiet.
  14. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  • 50 zł. – bezimiennie,
  • 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Zygmunt Paluszyński z ul. Wierzbińskiej,

+ Czesław Szewczyk z ul. Ogrodowej,

+ Helena Majchrzak z Al. Wyzwolenia,

+ Zbigniew Ostrowski z ul. Daszyńskiego,

+ Andrzej Jankowski z ul. Piotrkowskiej,

+ Jan Ciesielski z ul. Wallenroda. Otoczmy ich modlitwą.