Ogłoszenia duszpasterskie 16 kwietnia 2017 rok

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
16 KWIETNIA 2017 R.
1. Życzenia Administratora Archidiecezji Łódzkiej.
2. Przypominamy, że dzisiaj i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 13.15. Dzisiaj także nie ma Mszy św. na cmentarzu. Natomiast jutro w Poniedziałek Wielkanocny jest o godz. 10.00.
3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować księdzu Leszkowi oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w wykonaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
4. Dziękuję także wszystkim, którzy ułożyli kompozycje kwiatowe w grobie i w naszej świątyni. Dziękuję szczególnie Pani Krysi Dolińskiej i wszystkim pomagającym przy układaniu kwiatów.
5. Dziękuję Panu Ryszardowi – naszemu kościelnemu, jego żonie i wszystkim pomagającym przy przygotowaniu świątyni do Świąt Wielkanocnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu świątyni.
6. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali liturgię Triduum Paschalnego. Piękno tej liturgii możemy zawdzięczać ks. Maksymilianowi, ks. Leszkowi, naszym ministrantom, Panu Organiście i naszej śpiewającej młodzieży, chórowi wraz z Panią Justyną. Dziękuję bardzo serdecznie Asyście, Ochotniczej Straży Pożarnej z Aleksandrowa Łódzkiego i z Nakielnicy, Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej, Strzelcom, naszej Policji.
7. Dziękuję za okazaną pomoc ks. Stanisławowi i ks. diakonowi Jackowi. Dziękuję grupom modlitewnym: ministrantom, młodzieży, Duszpasterstwu Mężczyzn, Odnowie w Duchu Świętym, grupom różańcowym za prowadzoną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim.
8. Trafiło do mieszkańców naszego miasta 50 paczek na Święta Wielkanocne. Było to możliwe także dzięki złożonym przez was artykułom spożywczym i ofiarom. Ze sprzedaży palm i słodkości zebrano po odliczeniu kosztów 3,5 tys. zł., które zostaną przeznaczone na zakup łóżka rehabilitacyjnego dla osoby chorej na stwardnienie rozsiane. Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas..
9. Puszki z jałmużną wielkopostną można przynosić do zakrystii do Niedzieli Miłosierdzia włącznie.
10. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Zbierane będą po każdej Mszy św. ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Instytut Teologiczny w Łodzi. Prosimy Asystę o pomoc.
11. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę Miłosierdzia Bożego. Codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia zakończymy Nowennę o godz. 15.00 z możliwością adoracji Relikwii Św. Faustyny.
12. Także w najbliższy piątek o godz. 15.00 zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami Męki Pańskiej. Natomiast o 15.30 zostanie odprawiona Msza św. do Miłosierdzia Bożego.
13. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje post.
14. W sobotę 22 kwietnia będziemy przezywać Wigilię Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wspólną modlitwę od godz. 21.00 do godz. 24.00. Odprawimy wówczas: Nabożeństwo Różańcowe, Drogę Światła – czyli spotkanie ze Zmartwychwstałym, wysłuchamy świadectw świadków miłosierdzia i na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.
15. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 oraz Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
16. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 Msza św. z racji na pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W najbliższym tygodniu odbędą się próby według terminów podanych przez katechetów.
17. Również w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Chórów poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy.
18. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 przy fontannach zbiórka chętnych motocyklistów, którzy chcą wyruszyć do Częstochowy na Msze św. rozpoczynającą sezon motocyklowy.
19. Pragnę bardzo gorąco podziękować wam drodzy bracia i siostry za tak liczną obecność podczas liturgii Triduum Paschalnego, za waszą modlitwę, za składane przez was ofiary i za to, że jesteście z nami kapłanami. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
20. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY. Można także kupić Dzienniczek Siostry Faustyny.
21. Komunikaty kurialne.
22. Ofiara na Kościół:
• 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
23. Złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
• 50 zł. i 50 zł. – bezimiennie,
• 100 zł. – Odnowa w Duchu Świętym,
• 110 zł – Żywa Róża Matki Bożej Łaskawej. Serdeczne Bóg zapłać.
24. W ostatnim czasie odszedł od nas:
+ Eugeniusz Kolba z ul. Daszyńskiego. Otoczmy go modlitwą.