Ogłoszenia duszpasterskie 18 czerwca 2017 rok

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 CZERWCA 2017 R.

1. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wykonali ołtarze oraz przygotowali procesję Bożego Ciała. Dziękujemy także za liczny udział w procesji naszym parafianom oraz przybyłym gościom. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1730 i następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  3. Dzisiaj również Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie. Będziemy modlić się w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej, prosząc o Bożą Opatrzność i mocną wiarę, aby Jezus Chrystus przychodził nam z pomocą.
  4. W środę o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego na wspólnym rozważaniu Pisma Świętego w odnowionej plebanii.
  5. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800 Nabożeństwo Czerwcowe i następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek podczas każdej Mszy św. na zakończenie oktawy poświęcimy wianki, uplecione z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów.
  6. W tym tygodniu przypada w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post. Także w piątek o godz. 1900 spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn.
  7. Zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami w piątek 23 czerwca na Msze św. o godz.800 na zakończenie obecnego roku szkolnego. Każdego dnia na Mszy św. o godz. 1730 i 1800 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  8. W każdy piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 wraz z rozważaniami Męki Pańskiej i Litanią do Św. Faustyny. Następnie Msza św. Prosimy składać intencje przed Mszą św.
  9. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  10. W miesiącu czerwcu i przez wakacje nie ma Mszy św. o godz. 1315. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy szczególnie na Msze św. o godz. 1200.
  11. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł o sprawach, którymi żyje Kościół, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł opisujący handel ludźmi we współczesnym świecie, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – ciekawe artykuły, min. pt. „Pocieszyć Boga”, LIST DLA PANI i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży oraz WZRASTANIE – dla młodzież i MISYJNE DROGI. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY wraz z najnowszą płytą Arki Noego.
  12. Ofiary na Kościół:
  • 100 zł. – bezimiennie,
  • 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Jan Olborski z ul. Daszyńskiego,

+ Marian Szulc z Al. Wyzwolenia,

+ Felicja Jadkowska z Al. Wyzwolenia. Otoczmy ich modlitwą.