Ogłoszenia duszpasterskie 26 luty 2017 rok

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

26 LUTEGO 2017  R.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak przemijalności naszego życia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1630 – dla dzieci i 1800. Pamiętajmy, aby zachować w tym dniu post ścisły. Czyli powinniśmy powstrzymać się od potraw mięsnych i zjeść jeden raz do syta w ciągu dnia. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 lat do końca życia. Również w Środę Popielcową zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Prosimy asystę o pomoc. Zachęcamy także do powstrzymywania się od potraw mięsnych w każdy piątek Wielkiego Postu.
  2. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Natomiast od dziś rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „KU TRZEŹWOŚCI NARODU”.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 1800 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Następnie Godzina Święta połączona z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  4. Także w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na Mszy św. o godz. 700 i po południu od godz. 1645. Także w piątek o godz. 1500 rozważania Męki Pańskiej, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  5. W każdy piątek Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na godz. 1645 zapraszamy dzieci. Natomiast na godz. 1830 młodzież i dorosłych. Drogę Krzyżową w najbliższy piątek o godz. 1830 odprawimy w intencji trzeźwości naszego narodu.
  6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę o godz. 1715. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rozważając Mekę Pana Jezusa.
  7. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo pierwszo sobotnie. Spowiedź na każdej Mszy św. W sobotę w liturgii wspominamy św. Kazimierza Królewicza – patrona Polski i Litwy.
  8. Od drugiej niedzieli Wielkiego Postu u naszych sąsiadów w parafii Zesłania Ducha Świętego rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkania będą prowadzone w każdą niedzielę o godz. 1900.
  9. Osoby starsze, które chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się do ks. Maksymiliana.
  10. Zachęcamy o przekazywanie 1% na pomoc w budowie Domu Seniora przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Druki wyłożone na stoliku pod chórem.
  11. Na stoliku pod chórem wyłożony jest również nowy numer gazetki ewangelizacyjnej – Dobre Nowiny. Tym razem zawiera świadectwa świadków wiary, którzy w swoim życiu idą i głoszą Ewangelię Jezusa Chrystusa. Wyłożone są także foldery o naszej parafii, które rozdawaliśmy po kolędzie.
  12. W sklepiku można kupić prasę katolicką: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – wspomnienie o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, twórcy Ruchu Oazowego. Tygodnik NIEDZIELA – artykuły dotyczące Wielkiego Postu, Czasopismo SZUM Z NIEBA, WZRASTANIE i MIŁUJCIE SIĘ.
  13. Ofiary na ołtarz główny:
  • 200 zł. – bezimiennie,
  • 1000 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Grzegorz Osiński z ul. Górnej,

+ Marcin Frant z ul. Cisowej,

+ Jerzy Sikorski z ul. Kilińskiego. Otoczmy ich modlitwą.