Ogłoszenia duszpasterskie 19 maja 2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 1700 Msza św. przy kapliczce w Placydowie.
  2. Natomiast w sobotę o godz. 1900 Msza św. przy kapliczce na ul. Wallenroda oraz Nabożeństwo Majowe przy kapliczce w Rudzie Bugaj.
  3. W środę o godz. 1900 spotkanie na plebanii wspólnoty Galilea. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną uczestniczyć we wspólnej modlitwie, czy też podzielić się swoją wiarą w Jezusa. Zapraszamy również osoby poszukujące wiary.
  4. Zachęcamy do wspólnego odmawiania Litanii do Matki Bożej: w świątyni, w domach czy przy kapliczkach.
  5. W czwartek o godz. 1900 spotkanie katechetów na plebanii. Zapraszamy.
  6. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 oraz na Msza św. o godz. 1530. Prosimy o przynoszenie intencji. Również w piątek o godz. 1800 Msza św. prymicyjna Ojców Pallotynów.
  7. Trwają w szkołach zapisy uczniów klas VII i VIII do sakramentu bierzmowania. Można również zapisać młodzież w kancelarii bądź w zakrystii.
  8. W najbliższy piątek, 24 maja  Łódź Uwielbieniowa dla młodzieży. Organizujemy wyjazd dla klas VII w ramach przygotowań do bierzmowania. Wyjazd o godz. 1800 przy Urzędzie Miasta. Powrót około godz. 2200 Koszt 5 zł. zapisy u katechetów.
  9. Natomiast kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na Kurs Otwarte Drzwi w dniach 14,15 i 16 czerwca. Szczegóły podamy w szkołach.
  10. W sobotę 8 czerwca, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego przybędzie do nas młodzież z Archidiecezji Łódzkiej, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy również do udziału w spotkaniu naszą młodzież. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych wraz z sakramentem pokuty w sobotę od godz. 900. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci. Również w przyszłą niedzielę modlimy się w intencji mam.
  12. W niedzielę 2 czerwca Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. o godz. 1030 – dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 i w Rudzie Bugaj, godz. 1200 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i godz. 1330 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.
  13. Ks. Maksymilian organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę 1 czerwca. Zapraszamy serdecznie.
  14. Można również zamawiać w kancelarii bądź w zakrystii wypominki na drugie półrocze.
  15. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA poświęcony profanacji wizerunków Matki Bożej w Polsce, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – ciekawy artykuł zatytułowany „Po co Bogu człowiek?” oraz PRZEWODNIK KATOLICKI
  16. Komunikaty.
  17. Ofiara na Kościół:

50 i 100 zł. – bezimiennie.

50 i 100 zł. – bezimiennie na rodzinę w Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Zofia Nazar, + Władysław Rupieta,

+ Stanisław Sikorski, + Zygmunt Kwiatkowski,

+ Paweł Rożanek, + Adam Puzio,

+ Halina Wajs, + Adolf Bartosz,

+ Krystyna Tomczyk. Otoczmy ich modlitwą.