Ogłoszenia duszpasterskie 19 marca 2017 rok

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 MARCA 2017  R.

1. Dziękujemy dyrekcji szkół, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom, za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznych rekolekcji dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Dziękujemy także Siostrom Zakonnym ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, które głosiły nauki rekolekcyjne, oraz dzieciom i młodzieży, którzy uczestniczyli w rekolekcjach.
  2. Od jutra rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Potrwają do środy włącznie. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne odbędą się w szkołach. Natomiast w środę o godz. 900 nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi i Msza św. w naszym kościele. Zapraszamy.
  3. Jutro, 20 marca zapraszamy naszych parafian na godz. 1900 do naszej świątyni na film fabularny zatytułowany „Siła modlitwy”, który opowiada min. o roli modlitwy w ratowaniu małżeństwa. Prośmy św. Józefa, Patrona Świętej Rodziny, którego jutro będziemy wspominać w liturgii, o ratunek szczególnie dla skłóconych rodzin. Św. Józef jest także Patronem działającego w naszej parafii Duszpasterstwa Mężczyzn.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Poprowadzi je Ojciec Krzysztof Jezierski, proboszcz parafii w Grotnikach. Podać program.
  5. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1715. Następnie Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie. Na nabożeństwie Gorzkich Żali w starszej części naszej świątyni będzie trwała modlitwa wstawiennicza.
  6. W każdy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1645 dla dzieci. Natomiast o godz. 1830 dla młodzieży i dorosłych. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież. Będziemy modlić się w intencji Obrony Życia Dziecka Poczętego. Zapraszamy.
  7. W czwartek spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 1800.
  8. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1730 i 1800. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 900 chętne osoby będą mogły podjąć Duchową Adopcję, czyli otoczyć modlitwą dziecko, którego narodzenie jest zagrożone. Druki są wyłożone na stoliku pod chórem oraz są w zakrystii. Jedną część druku odcinamy i przynosimy do kościoła. Każda osoba otrzyma książeczkę z modlitwami duchowej adopcji. Także w sobotę na Mszy św. o godz. 900 błogosławieństwo kobiet będących w stanie błogosławionym. Będzie można w sobotę złożyć ofiary, które zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  9. W piątek 7 kwietnia będzie miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w parafii Zesłania Ducha Świętego i następnie przejdziemy do naszej świątyni.
  10. Także 7 kwietnia Mszą św. o godz. 2100 w naszej świątyni rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą organizuje Duszpasterstwo Mężczyzn. Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, w zakrystii, w kancelarii lub do puszki wystawionej na kościele.
  11. Wystawiony jest już przy konfesjonałach kosz, do którego można składać produkty spożywcze. Wykorzystamy je do wykonania paczek dla potrzebujących rodzin przed Świętami Wielkanocnymi.
  12.  W najbliższy piątek i w sobotę w marketach: Biedronka, Polomarket i Intermarche młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i osoby należące do Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać produkty spożywcze oraz chemiczne, które posłużą do przygotowania paczek dla osób potrzebujących pomocy. Nie tylko z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Część produktów przekażemy Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Dziękujemy już dziś za podarowane produkty.
  13. Zmarła mama diakona Jacka Marciniaka, który odbywa praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona juto, 20 marca o godz. 1100 w parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach
  14. W sklepiku można kupić prasę katolicką: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Podpisz się za rodziną”, Tygodnik NIEDZIELA – min. artykuł pt. „Życie jest cudem” o obronie życia dziecka poczętego. Jest także o nabycia Wzrastanie dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i List do Pani. Zachęcamy do nabycia książek o tematyce religijnej.
  15. Ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego:
  • 50i 100 zł. – bezimiennie,
  • 50 zł. – Grupa AA Odrodzenie,
  • 50 zł. – Żywa Róża Matki Bożej z Tindarii,
  • 190 zł. – Mieszkańcy Placydowa,
  • 150 zł. – Apostolstwo Dobrej Śmierci,
  • 50 zł. – Żywa Róża Imienia Najświętszej Maryi Panny,
  • 150 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Dobrej Rady,
  • 100 zł. – Grupa AA Odrodzenie na Kościół. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas:

+ Wiesław Torzewski z ul. Wołodyjowskiego,

+ Wiesława Nazarczyk z Al. Wyzwolenia,

+ Stanisław Wiliński z Al. Wyzwolenia. Otoczmy ich modlitwą.