Ogłoszenia duszpasterskie 20 maja 2018 rok

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 MAJA 2018 R.

1. W przyszłą sobotę o godz. 900nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczną dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, klasy III d, e, f. Przystąpią zaś do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 maja o godz. 1200. Zapraszamy do udziału w Białym Tygodniu, w pielgrzymce 2 czerwca do Lichenia oraz w procesji Bożego Ciała.
  2. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1900odbędzie się koncert patriotyczno religijny pt. „Białe róże” z okazji 100 – tnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.
  3. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Majowe w kościele. W niedzielę i w święta o godz. 1730, w sobotę po Mszy św. o godz. 700oraz w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy także naszych parafian do wspólnej modlitwy przy kapliczkach. Podczas Nabożeństwa Majowego, zgodnie z prośbą naszych parafian chcemy szczególnie modlić się w następującej intencji: „Maryjo, Matko nasza uproś nam u Syna Swego duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli Nowennę Pompejańską w tej intencji. Jeśli są jeszcze osoby chętne to zapraszamy. Można zapisać się u ks. proboszcza.
  4. W sobotę 26 maja będziemy modlić się w intencji naszych mam. Zapraszamy także o godz. 1900na Msze św. przy kapliczce na ul. Wallenroda oraz na nabożeństwo majowe w Rudzie Bugaj.
  5. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz za udział w Procesji Fatimskiej i w Marszu dla Życia. Dziękujemy naszej Policji za pokierowanie ruchem oraz za okazaną pomoc dla Domu Samotnej Matki w Łodzi.
  6. Dzisiaj przypada odpust w parafii Zesłania Ducha Świętego. Wszystko rozpocznie się Mszą św. o godz. 1300. Następnie nasi sąsiedzi zapraszają na piknik parafialny. Informacje na plakatach.
  7. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900, 1730i 1800z nabożeństwem majowym. Jutro również o godz. 1930spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich chętnych dotyczące organizacji jubileuszu w naszej parafii 29 i 30 września br.
  8. Natomiast w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy również w piątek na wspólną modlitwę o godz. 1500Koronką do Miłosierdzia Bożego i następnie Msza św. o Miłosierdzie Boże dla naszej parafii. Można składać także swoje intencje.
  9. W piątek o godz. 1900spotkanie na plebanii Duszpasterstwa Mężczyzn.
  • W najbliższą sobotę o godz. 1200w Archikatedrze Łódzkiej ks. arcybiskup Grzegorz Ryś udzieli świeceń kapłańskich 5 diakonom. Do święceń kapłańskich przystąpi odbywający w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Jacek Marciniak. Prosimy o modlitwę w jego intencji. Msza św. prymicyjna będzie miała miejsce w naszej parafii w niedzielę 10 czerwca o godz. 1800. Zapraszamy w jego imieniu do udziału w święceniach kapłańskich.
  • W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 1030wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy. Prosimy również o udekorowanie domów. Na stoliku pod chórem można zabrać obrazki do dekoracji. Osoby, które chciałyby podarować brzózki do udekorowania ołtarzy, prosimy o zgłoszenie się do księdza proboszcza. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  • Maksymilian prowadzi zapisy na wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę 2 czerwca. Wyjazd o godz. 400. Koszt 65 zł. Zapisy u ks. Maksymiliana.
  • Młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 05 czerwca na Mszy św. o godz. 1800. Prosimy rodziców na spotkanie w niedzielę 27 maja o godz. 1030.
  • Jutro od godz. 1600będziemy na plebanii rozdawać jabłka. Zapraszamy.
  • Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik Idziemy– informacje z życia Kościoła,Tygodnik NIEDZIELA – artykuł pt. „Teologia dla zbieganych. Jak rozbudować swoje życie duchowe?”, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – ciekawe artykuły zmierzające do odpowiedzi na pytanie „Dokąd zmierza Europa?”, LIST DLA PANI i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży. Dzienniczek św. Faustyny oraz książki tematyce religijnej.
  • Złożone ofiary na Kościół:
  • 100 zł. i 20 zł. – na kwiaty, bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Anna Kozar z ul. Jałowcowej,

+Zofia Klich z Al. Wyzwolenia,

+Andrzej Banasiak. Otoczmy ich modlitwą.