Ogłoszenia duszpasterskie 22 października 2017 rok

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

1. Zapraszamy codziennie zarówno dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Codziennie modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w Archidiecezji Łódzkiej. W tym tygodniu szczególnie w intencji misjonarzy. Natomiast w piątek chcemy otoczyć modlitwą rodzinę z Aleppo, którą wspieramy finansowo jako parafia. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1715

2. “Bóg chce, abym zwróciła się do Was w imieniu nienarodzonych dzieci” pisała Matka Teresa w 1996 roku. “Dlaczego dzisiaj ludzie boją się małego dziecka? Ponieważ chcą mieć łatwiejsze, bardziej komfortowe, wygodniejsze życie? Więcej wolności?” – pytała. I ostrzegała: “bać się należy jedynie łamania Bożych praw, ponieważ Bóg w swojej nieskończonej i czułej miłości pragnie tylko naszego dobra, naszego szczęścia, naszej miłości”. Na stoliku pod chórem wyłożone są formularze, na których wpisując się możemy poprzeć obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Czyli projekt dający szansę likwidacji prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Można wypełnić formularz w kościele lub wziąć do domu, zebrać podpisy wśród rodziny i sąsiadów oraz przynieść do kościoła.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza znicze. Pozyskane pieniądze ze sprzedaży zniczy przeznaczymy na wsparcie wakacyjnego wyjazdu młodzieży oraz na zorganizowanie w naszej parafii zimowisk.

4. Zachęcamy do składania wypominek za zmarłych: rocznych, półrocznych, bądź jednorazowych. Można to uczynić w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki, na których można zapisać naszych bliskich zmarłych wyłożone są na stoliku pod chórem.

5. Jutro, w poniedziałek o godz. 1830 wyjeżdżamy na film pt. Dwie korony” przybliżający postać św. Maksymiliana Marii Kolbego. Film rozpocznie się o godz. 1945. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 20 zł. Powrót około godz. 2230. Autokar będzie podstawiony na parkingu przy Urzędzie Miasta.

6. W sobotę 4 listopada „Oblężenie Jasnej Góry”, czyli pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce mężczyzn. Spotkanie potrwa od godz. 1000 do godz. 1800. Szczegóły podamy przy zapisie w zakrystii, bądź w kancelarii.

7. Pragniemy w dniach 17, 18 i 19 listopada br. zorganizować w naszej parafii Kurs Nowego Życia, który poprowadzi Łódzka Szkoła Nowej Ewangelizacji. Kurs rozpocznie się w piątek 17 listopada o godz. 1800 i zakończy w niedzielę 19 listopada o godz. 1300. Zapewniamy posiłki i potrzebne w rekolekcjach materiały. Koszt – 60 zł. Kurs Nowego Życia jest nową formą rekolekcji, podczas której w prosty sposób przekazywana jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Będzie wspólna modlitwa, rozmowy, praca w grupach, czas na posiłek oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy wszystkich chętnych. Rekolekcje adresowane są do wszystkich osób. Do wierzących i do wątpiących. Do wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę oraz na nowo ją odnaleźć. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzi ks. proboszcz i ks. Maksymilian. W przyszłą niedzielę podamy szczegółowy plan niezwykłych i nietypowych rekolekcji. Informacje są także na plakatach wywieszonych gablocie.

8. W najbliższy wtorek na godz. 1800 zapraszamy na Msze św. i spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania.

9. W tym tygodniu w sobotę wspominamy w liturgii Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

10. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o chrześcijaństwie w Europie, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – ciekawy artykuł o naprotechnologii, MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży. „List do Pani” dla kobiet.

11. Komunikaty.

12. Ofiary na rodzinę w Aleppo:

• 50 zł. – bezimiennie,

• 300 zł. – bezimiennie.

1. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:

• 60 zł. – bezimiennie,

• 100 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Wiktoria Manista z ul. Zielonej,

+ Joanna Kąpa z Brzezin,

+ Bogdan Ostrowski. Otoczmy ich modlitwą.