Ogłoszenia duszpasterskie 22 stycznia 2017 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A

22 STYCZNIA 2017 R.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu ELENI dedykowany naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta. Przed występem pani Eleni o godz. 15.40 wystąpią dzieci. Wstęp wolny. Zapraszamy całe rodziny, mieszkańców naszego miasta i gości. Przygotowane są niespodzianki dla naszych babć i dziadków.
  2. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć Księdza Biskupa Marka Marczaka, oraz młodzież należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w zabytkowej plebanii.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się w naszej świątyni tradycyjny już koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych chórów, który organizuje nasz chór parafialny. Zapraszamy.
  4. W piątek zapraszamy na godz. 15.00 na rozważania Męki  Pańskiej oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 15.30 Msza św. o Boże Miłosierdzie. Prosimy przynieść intencje. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie.
  5. Dziękujemy naszej młodzieży oraz paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznych zimowisk, w których wzięło udział 54 dzieciaków.
  6. W środę 25 stycznia będziemy obchodzić Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
  7. W czwartek 26 stycznia będziemy obchodzić w Kościele katolickim Dzień Islamu pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego miłosierdzia”.
  8. Komunikaty.
  9. Prosimy o przygotowanie na kolędę Pismo Święte, zeszyty do katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Woda świecona wystawiona jest w przedsionku przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  10. W sklepiku można kupić kalendarze oraz prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – wywiady z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem i z Ks. Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, tygodnik Idziemy, tygodnik Gość Niedzielny wraz z płytą zawierająca utwory w wykonaniu Andrea Bocelli, Szum z nieba, Wzrastanie, Miłujcie się.
  11. Ofiary na ołtarz główny:
  • 100 zł. – bezimiennie z ul. Warszawskiej,
  • 50 i 100 zł. – bezimiennie,
  • 300 zł. – bezimiennie,
  • 200 i 500 zł – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać

+ Halina Krajewska z ul. Daszyńskiego,

+ Janina Bramowska z ul. Waryńskiego,

+ Irena Dziuda z ul. 11 – go Listopada,

+ Jan Błaszczyk z Al. Wyzwolenia,

+ Edward Matys z ul. Bielańskiej,

+ Regina Kuligowska z ul. Zielonej.

Otoczmy ich modlitwą.