Ogłoszenia duszpasterskie 23 kwietnia 2017 rok

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 KWIETNIA 2017 R.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc mieszkańcom Syrii dotkniętych wojną.
  2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 1500, aby w Godzinie Miłosierdzia odmówić wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Również dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 1530 rozpocznie się w naszej świątyni Koncert Chórów poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy.
  4. Także dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1730 oraz Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 1800.
  5. Jutro w liturgii obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Natomiast we wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. biskupie Marku Marczaku w dniu jego imienin.
  6. W najbliższą środę, 26 kwietnia na godz. 1900 zapraszamy do odnowionej plebanii na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego. W Kręgu Biblijnym będziemy czytać i rozważać fragment Pisma Świętego, aby bardziej poznawać w Słowie Bożym oblicze Boga. Także to, co mówi do nas Bóg wprowadzać w codzienne życie. Będziemy również zapraszać na spotkania ciekawe osoby. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić pierwszy raz „Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
  7. W czwartek o godz. 1900 zebranie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
  8. Także w najbliższy piątek o godz. 1500 zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami Męki Pańskiej. Natomiast o 1530 zostanie odprawiona Msza św. do Miłosierdzia Bożego.
  9. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Módlmy się min. za kapłanów z naszej parafii, którzy zginęli w Dachau.
  10. Prosimy o odnowienie kapliczek w naszej parafii. Wkrótce czas wspólnego śpiewania Litanii do Matki Bożej. Jako kapłani jesteśmy chętni odprawiać Msze św. przy kapliczkach w miesiącu maju w intencji naszych parafian i mieszkańców naszego miasta. Można kierować zgłoszenia do ks. proboszcza.
  11. We wtorek 2 maja zapraszamy do parafii na godz. 1830 chcemy uczcić Dzień Flagi. Spotkajmy się przy kościele, gdzie uroczyście wciągniemy flagę przy śpiewie Hymnu Polski. Następnie zapraszamy do ogrodu parafialnego na piknik rodzinny. Będą min. gry rodzinne, ognisko, kiełbaski.
  12. W środę 3 maja zapraszamy wszystkich na Uroczystą Msze św. o godz. 1030 w intencji naszej Ojczyzny. Będziemy prosić Matkę Bożą Główną Patronkę Polski o pokój i jedność w naszym narodzie. Zapraszamy władze samorządowe naszego miasta, poczty sztandarowe szkół i różnych instytucji, stowarzyszenia, organizacje, mieszkańców naszego miasta i parafii.
  13. W poniedziałek na godz. 2000 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  14. Obrazki ze św. Albertem Chmielowskim wyłożone na stoliku pod chórem.
  15. Pielgrzymka do Fatimy.
  16. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY. Obecne numery poświęcone są Bożemu Miłosierdziu i św. siostrze Faustynie. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży. Można także kupić Dzienniczek Siostry Faustyny.
  17. Ofiara na Kościół:
  • 500 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Artur Majda,

+ Czesława Łuczak z al. Wyzwolenia,

+ Sabina Księżak z Brużyczki Małej,

+ Mirosław Kmieć z ul. Wojska Polskiego. Otoczmy ich modlitwą.