Ogłoszenia duszpasterskie 24 czerwca 2018 rok

1. Nabożeństwa Czerwcowe w niedzielę i w święta o godz. 1730. Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800i w sobotę po Mszy św. o godz. 700.
  2. W środę imieniny obchodzi ks. arcybiskup senior Władysław Ziółek. Natomiast w czwartek imieniny obchodzi ks. biskup Ireneusz Pękalski. Otoczmy modlitwą naszych pasterzy.
  3. W środę wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy oraz w czwartek Św. Ireneusza biskupa. W piątek zaś przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 1530, 1730i 1800. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na potrzeby stolicy Apostolskiej.
  4. Ważny komunikat. W czasie wakacji na prośbę parafian Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 800, począwszy od niedzieli 1 lipca. Natomiast Kancelaria Parafialna ze względu na urlopy będzie otwarta w czasie wakacji od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych: 1600– 1730i w sobotę: 1000– 1200. Począwszy od poniedziałku 25 czerwca.
  5. Wiemy, że jest w naszej świątyni gorąco. Prosimy jednak o zachowanie odpowiedniego stroju w kościele.
  6. W tym roku już po raz 35 wyruszy Piesza Pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 1 sierpnia. Już dziś zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
  7. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł o sprawach, którymi żyje Kościół,Tygodnik NIEDZIELA – ciekawy artykuł pt. „Zbudować nowy dom dla Europy”. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Jak dotrzeć z Ewangelią do ludzi młodych?”.MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży iMAŁY GOŚĆ NIEDZIELNYdla dzieci.
  8. Ofiary na Kościół:
  • 100 zł. i 100 zł. – bezimiennie.
  • W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Genowefa Osmałek,

+ Barbara Stasiak,

+ Mieczysław Król.Otoczmy ich modlitwą.