Ogłoszenia duszpasterskie 25 sierpnia 2019 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 SIERPNIA 2019 R.

1. Zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 1715w intencji naszych pielgrzymów.
  2. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 700, 900, 1700wraz z nabożeństwem różańcowym i o godz. 1800.
  3. W tym roku wyruszyło z naszego miasta i okolic w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę 301 Pielgrzymów, których powitamy jutro około godz. 1900. Autokary przyjadą do Miejskiego Ośrodka Sportowego przy ul. 11 Listopada 98 i następnie Pielgrzymi udadzą się do naszej świątyni. Prosimy o jak najliczniejsze przywitanie Pielgrzymów.
  4. Także jutro o godz. 700przy Urzędzie Miasta wyjedzie autokar i bus na Jasną Górę. Jest jeszcze 7 miejsc wolnych. Można zapisać się w zakrystii.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli na nocleg Pielgrzymów z Głowna oraz pomogli przy przyjęciu Pielgrzymów z Ozorkowa. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. W przyszłą niedzielę, 1 września podczas Mszy św. o godz. 1200będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a także za poległych żołnierzy i ludność cywilną w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Następnie złożymy kwiaty przy tablicy prze kościołem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. Od przyszłej niedzieli Msza św. na cmentarzu o godz. 1000.
  8. Rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny w poniedziałek 2 września Mszą św. o godz. 800Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli                       i pracowników szkół.
  9. Również w niedzielę, 1 września rozpoczniemy w naszej parafii Mszą św. o godz. 1800 JERYCHO RÓŻAŃCOWE,czyli nieustanną modlitwę i adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie przez siedem dni i siedem nocy. Pragniemy otoczyć modlitwą nasze miasto i nasze parafie. Szczególnie modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej o duchowe bezpieczeństwo dla miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. JERYCHO RÓŻAŃCOWEzakończymy również w niedzielę 8 września, w Święto Matki Bożej Mszą św. o godz. 1800. Wówczas na każdej Mszy św. ponowimy Akt Zawierzenia Parafii Matce Bożej Królowej Polski. Prosimy także o przynoszenie indywidualnych intencji, które otoczymy modlitwą podczas nabożeństw różańcowych. Zapraszamy.
  10. W sobotę, 14 września odbędzie się na lotnisku Kruszyn w pobliżu Włocławka, modlitewne spotkanie POLSKA POD KRZYŻEM. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Koszt 40 zł. Wyjeżdżamy o godz. 730.Powrót około północy. Zapisy w kancelarii oraz w zakrystii. Zapraszamy.
  11. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuły podkreślające rolę Matki Bożej w historii naszej Ojczyzny. Tygodnik NIEDZIELA –  artykuły dotyczące nauki dzieci w szkołach i dodatek Europa Christi. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł przypominający, czym jest tajemnica spowiedzi. PRZEWODNIK KATOLICKI – wywiad z Papieżem Franciszkiem i książeczka z myślami.
  12. Komunikaty.
  13. Ofiary na remont naszej świątyni:
  14. 500 zł. – bezimiennie,
  15. 20 zł. – na rodzinę z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  16. W ostatnim czasie odszedł od nas:

Jarosław Sąsiadek.

Otoczmy go modlitwą.