Ogłoszenia duszpasterskie 3 czerwca 2018 rok

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

03 CZERWCA 2018 R.

1. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wykonali ołtarze oraz przygotowali procesję Bożego Ciała. Dziękujemy także za liczny udział w procesji naszym parafianom oraz przybyłym gościom. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj o godz. 1730rozpoczniemy spowiedź młodzieży, przystępującej do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży we wtorek 5 czerwca o godz. 1800 biskup Ireneusz Pękalski. Spotykamy się w kościele o godz. 1730. Stąd we wtorek zamówione Msze św. zostaną odprawione po południu o godz. 1700.
  3. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1730i następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. W środę o godz. 1930spotkanie naszych katechetów na plebanii. Zapraszam.
  5. W czwartek o godz. 1930spotkanie na starej plebanii dla osób wyjeżdżających z pielgrzymką do Włoch.
  6. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800Nabożeństwo Czerwcowe i następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła. We wtorek wyjątkowo procesja ze względu na bierzmowanie po Mszy św. o godz. 700.
  7. W czwartek podczas każdej Mszy św. na zakończenie oktawy poświęcimy wianki, uplecione z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów. Także w czwartek będziemy modlić się o święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  8. W tym tygodniu przypada w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post. Msze św. o godz. 700, 1530, 1730i 1800. Także w piątek o godz. 1900spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn.
  9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 700. W sobotę o godz. 720wyjazd z parkingu przy Urzędzie Miasta pielgrzymki do Warszawy.
  • W przyszłą niedzielę Msze św. Prymicyjną o godz. 1800odprawi ks. Jacek Marciniak, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Także na tej Mszy św. wszyscy kapłani pracujący w naszej parafii będą obchodzić swoje jubileusze kapłaństwa. Po Mszy św. zapraszamy na wspólny poczęstunek.
  • Natomiast w niedzielę 17 czerwca jubileusz 25 – lecia kapłaństwa będzie obchodził na Mszy św. o godz. 1200Ojciec Krzysztof Cyran, nasz rodak. Zapraszamy w jego imieniu.
  • Również w niedzielę 17 czerwca będziemy gościć na każdej Mszy św. pana Grzegorza Kasjaniuka, który jako dziennikarz muzyczny przedstawi swoje świadectwo wiary. Po Mszy św. o godz. 1800będzie dłuższe spotkanie.
  • W tym roku już po raz 35 wyruszy Piesza Pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 1 sierpnia. Już dziś zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
  • Trwa Nowenna Pompejańska. Zapraszamy dalej chętne osoby do podjęcia tej Nowenny. Również w miesiącu czerwcu prośmy Jezusa Chrystusa podczas Nabożeństwa Czerwcowego o duchowe bezpieczeństwo dla miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w tej intencji.
  • Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł o sprawach, którymi żyje Kościół,Tygodnik NIEDZIELA – wspomnienia o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Co pokazuje EKG Bożego Serca”, LIST DLA PANI i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży oraz WZRASTANIE– dla młodzież iMISYJNE DROGI. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNYdla dzieci.
  • Ofiary na Kościół:
  • 100 zł. – bezimiennie,
  • 100 zł. – bezimiennie. Także 50 zł. – Rodzina Rodzinie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W ostatnim czasie odeszli od nas:

+ Zofia Nowak,

+ Marianna Majewska,

+ Zdzisław Misiala. Otoczmy ich modlitwą.