Ogłoszenia duszpasterskie 3 listopada 2019 rok

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

03 LISTOPADA 2019 R.

1. Pragnę podziękować w imieniu siostry Michaeli Rak za złożone ofiary w wysokości 21 tys. na rzecz hospicjum na Litwie. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. W najbliższym czasie podamy, kiedy zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej parafii w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie.
  2. Można składać w kancelarii bądź w zakrystii wypominki.
  3. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny wyłącznie za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Każdego dnia za jednego zmarłego.
  4. W środę na godz. 1800 zapraszamy rodziców modlących się modlitwą różańcową za dzieci. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych dzieci, za zmarłych naszych bliskich.
  5. Od poniedziałku 4 listopada będzie można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na przyszły rok.
  6. W czwartek 7 listopada organizujemy wyjazd na film pt. „Legiony” przybliżający historię Legionów Polskich i wyzwolenia naszej Ojczyzny po latach zaborów. Koszt 25 zł. Wyjazd o godz. 1700, powrót około godz. 2130. Zapisy w kancelarii bądź w zakrystii do 4 listopada.
  7. W czwartek zapraszany na adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 1830 do godz. 2100. Będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, spowiedzi.
  8. Natomiast 10 listopada zapraszamy do naszej świątyni na Zaduszki Bluesowe. Koncert rozpocznie się o godz. 1630. Wystąpi zespół Sottie w składzie: Klaudia Dominowska, Małgorzata Duniak, Joanna Kotowska, Hubert Krześlak, Kamil Szewczyk. Chcemy w ten sposób upamiętnić osoby zmarłe i także otoczyć ich modlitwą.
  9. Niedzielę 10 listopada poświęcimy trwającemu w naszej Archidiecezji Łódzkiej Synodowi Duszpasterskiemu oraz Kościołowi Prześladowanemu. Prosimy również asystę o pomoc w zbiórce ofiar do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.
  10.  W poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzić 101 – wszą Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1030   i 1800. Pragniemy wszystkich zaprosić szczególnie do wspólnej modlitwy na Mszy św.      o godz. 1030 w intencji naszej Ojczyzny, prosząc o pokój i jedność. Następnie złożymy kwiaty. Modlitwy poprowadzi i wygłosi kazanie Ojciec Oblat, który posługuje na Ukrainie. Kiedy znów doczekamy, aby rocznicę Odzyskania Niepodległości móc obchodzić, podobnie jak w ubiegłym roku razem z całym miastem, z pocztami sztandarowymi? Trzeba jeszcze wiele modlitwy, o którą bardzo was proszę.
  11.  W niedzielę, 17 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Ubogich będą mogły przy naszej parafii bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych mammograficznych w mammobusie kobiety od 50 do 69 roku. Bez refundacji cena promocyjna 60 zł. Można zapisywać się do badań w mammobusie pod nr telefonu: 42 254 64 09 lub 42 254 64 10.  Również Fundacja Amazonki Łódź Centrum przeprowadzi szkolenie. Będzie można dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy oraz sprawdzić na fantomie medycznym piersi żeńskiej i męskiej, fantomie jąder, fantomie prostaty, jak prawidłowo wykonać samobadanie/samokontrolę. Badania będą prowadzone w godzinach 800 – 1500.
  12.  Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w miniony piątek podjęli się trudu posprzątania naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy piątek na godz. 1900
  13.  Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł pt. „Jak pomóc zmarłym?” Tygodnik NIEDZIELA – artykuły zatytułowany: „Czy chrześcijanin może być smutny?”. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – z tematem „Idźmy po świętość. MAŁY GOŚĆdla dzieci z dodatkami. PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł opowiadający o towarzyszeniu człowiekowi w chorobie i przygotowaniu do śmierci. Także można zabrać najnowszy numer DOBRYCH NOWIN, w którym wyjaśnione jest na czym polega uzyskanie odpustu w intencji osób zmarłych i o filmie pt. „Nieplanowane”.
  14.  Komunikaty.
  15.  Ofiary na remont starszej części świątyni:
  16. 50 zł. i 150 zł. – bezimiennie,
  17. 50 zł. – bezimiennie na Rodzinę z Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  18.  W ostatnim czasie odeszli od nas:

Stefania Gralec,

Stefan Wodzyński,

Anna Wielgos. Otoczmy ich modlitwą.