Ogłoszenia duszpasterskie 3 września 2017 rok

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

03 WRZEŚNIA 2017 R.

1. Jutro uroczystą Mszą św. o godz. 800, której będzie przewodniczył ks. biskup Ireneusz Pękalski rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami, władze samorządowe naszego miasta oraz dyrekcje, nauczycieli i pracowników szkół. Zapraszamy również poczty sztandarowe.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. Godzina Święta.
  3. Od najbliższego czwartku rozpoczynają się próby śpiewu naszego Chóru Parafialnego. Zapraszamy w każdy czwartek wszystkich chętnych na plebanię. Próba rozpoczyna się o godz. 1700.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata z Grotnik, który przyjedzie do nas z kazaniami. Będzie też można wesprzeć dobrowolnymi ofiarami Zakon Ojców Oblatów.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 jako dziękczynienie za tegoroczną pieszą pielgrzymkę z naszego miasta na Jasną Górę. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do ogrodów.
  6. Trwa Nowenna do Matki Bożej przed zawierzeniem naszej parafii oraz zawierzeniem siebie indywidualnie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, które nastąpi 8 września, kiedy przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze św. o godz. 700, 900, 1730 i 1800. Nie będzie wyjątkowo Mszy św. o godz. 1530. Akt Zawierzenia odmówimy na Mszy św. o godz. 700, 900 i uroczyście na Mszy św. o godz. 1800.  Szczegółowy plan, który wyłożony jest na stoliku pod chórem, będzie przebiegał według następującego porządku. Dzisiaj otrzymamy również obrazek z wizerunkiem Matki Bożej i tekstem Aktu Zawierzenia Parafii Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  7. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł zachęcający do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., MISYJNE DROGI, WZRASTANIE dla młodzieży. Można zabrać także ciekawe gazetki „Dobra Nowina”. „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z książką Quo Vadis.
  8. Ofiary na rodzinę w Aleppo:
  • 50 zł. – bezimiennie,
  • 100 zł. – bezimiennie.
  1. Ofiary na Kościół:
  • 100 zł. – bezimiennie,
  • 150 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Józef Major z ul. Piotrkowskiej,

+ Irena Sobczak z ul. Wierzbińskiej,

+ Władysław Kowalski z Al. Wyzwolenia,

+ Jadwiga Ambroszczyk z ul. Piotrkowskiej,

+ Jan Tomaszewski z ul. 11 – go Listopada. Otoczmy ich modlitwą.