Ogłoszenia duszpasterskie 30 czerwca 2019 rok

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 CZERWCA 2019 R.

1. Dziękujemy rodzinom, które użyczyły swojej gościny dzieciom z Ukrainy, przebywającym w naszej parafii na koloniach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli. Dziękujemy za złożone ofiary do puszki w wysokości 1 tys. zł., które przeznaczyliśmy na organizowane dla dzieci wycieczki.
  2. Przez całe wakacje Msze św. w niedzielę w kościele o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800, oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 800.
  3. Dzisiaj, o godz. 1730 ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe.
  4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek o godz. 1800. Zapraszamy.
  5. W środę po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od godz. 1900 spotkanie Wspólnoty Galilea na starej plebanii.
  6. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1800, na której będziemy modlić się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, zapraszamy na Godzinę Świętą.
  7. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas Mszy św. o godz. 700 i po południu od godz. 1730. Zapraszamy.
  8. Do chorych kapłan uda się od godz. 800. Prosimy o cierpliwość, bowiem do wszystkich chorych uda się jeden kapłan.
  9. Również w tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o godz. 700 wraz z Nabożeństwem Różańcowym, jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  10. Przygotowujemy się do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z naszego miasta na Jasną Górę, która rozpocznie się 21 sierpnia. Cieszymy się, że tak wiele osób deklaruje udział w pielgrzymce. Zapraszamy gorąco. Ponieśmy we wspólnej modlitwie nasze intencje przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy także do pomocy piekarnie, cukiernie, restauracje w naszym mieście w zorganizowaniu posiłków dla pielgrzymów oraz wszystkich chętnych do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu pielgrzymki. Poszukujemy także osoby z samochodem, którym można przewieźć bagaże pielgrzymów. Prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie się do ks. proboszcza. Zapisy rozpoczną się 5 sierpnia.
  11. Od jutra Kancelaria Parafialna przez czas wakacji będzie otwarta od poniedziałku do czwartku po południu w godzinach od 1600 do 1730 oraz w sobotę od godz. 1000 do godz. 1200.
  12. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł zatytułowany – „Jak z młodymi naprzód iść?”, Tygodnik NIEDZIELA – o cudach dziejących się w Sanktuariach Maryjnych. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Kiedy antybiotyki nie leczą, ale szkodzą?”. PRZEWODNIK KATOLICKI wraz z książką. MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży. Darmowa gazetka „Dobre Nowiny” o cudach eucharystycznych.
  13. Komunikaty.
  14. Ofiara na remont kościoła:
  • 150 zł. – bezimiennie,
  • 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W ostatnim czasie odeszły od nas:

+ Kazimiera Piotrowska,

+ Zofia Urbaniak. Otoczmy je modlitwą.