Ogłoszenia duszpasterskie 5 maja 2019 roku

1. Od dzisiaj do końca wakacji nie ma Mszy św. o godz. 1315.
  2. We wtorek Msza św. o godz. 1800 z modlitwą o uzdrowienie.
  3. Jutro w liturgii kościoła obchodzimy święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Natomiast w środę, 8 maja uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Na Mszy św. o godz. 700 i 1800 będziemy modlić się w intencji ks. Stanisława z racji na imieniny. Otoczymy modlitwą wszystkich obchodzących tego dnia imieniny. Na Msze św. o godz. 1800 zapraszamy Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława Biskupa. Następnie zapraszamy na spotkanie na plebanii.
  4. Również w środę o godz. 1900 spotkanie na plebanii wspólnoty Galilea. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  5. Zachęcamy do wspólnego odmawiania Litanii do Matki Bożej w naszej świątyni, przy kapliczkach, czy też w domach. Nabożeństwa Majowe w naszej świątyni w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, z wyjątkiem sobót – po Mszy św. o godz. 700. Natomiast w niedziele i w święta o godz. 1730. Przez miesiąc maj będziemy modlić się w intencji trwającego w naszej Archidiecezji Synodu Duszpasterskiego.
  6. Jako kapłani jesteśmy chętni odprawiać Msze św. bądź Nabożeństwo Majowe przy kapliczkach w miesiącu maju w intencji naszych parafian i mieszkańców naszego miasta. Można kierować zgłoszenia do ks. proboszcza.
  7. Zapraszamy w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 oraz na Msze św. o godz. 1530. W piątek wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego ze względu na bierzmowanie wyjątkowo odmówimy Litanię do Matki Bożej.
  8. W najbliższy piątek o godz. 1800 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. biskup Ireneusz Pękalski. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.
  9. Natomiast w niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i z Rudy Bugaj. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych wraz z sakramentem pokuty w sobotę od godz. 900. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci.
  10. W przyszły poniedziałek, 13 maja Msza św. o godz. 1800 wraz z procesją fatimską ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy rozbieraniu ciemnicy i grobu pańskiego.
  12. Można również zamawiać w kancelarii bądź w zakrystii wypominki na drugie półrocze.
  13. Odnowa w Duchu Św. Dobra Nowina organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Skupienie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w dniu 18 maja. Cena z ubezpieczeniem wynosi 40 zł od osoby, zbiórka na parkingu przy Urzędzie w sobotę 18 maja o godz. 545. Zapisy przy sklepiku po każdej Mszy św. w niedzielę oraz we wtorek po wieczornej Mszy św. koło 1830. Proszę o przygotowanie do zapisu nr Pesel i nr telefonu – dane niezbędne do zawarcia ubezpieczenia.
  14. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA poświęcony Pismu Świętemu, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY oraz PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuły dotyczące spraw dziejących się w Kościele.
  15. Ofiara na Kościół:
  • 200 zł. – bezimiennie.
  • 50 zł. – bezimiennie na rodzinę w Aleppo. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Zbigniew Stefanek,

+ Krzysztof Sibilski. Otoczmy ich modlitwą.