Ogłoszenia duszpasterskie 5 sierpnia 2018 rok

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

05 SIERPNIA 2018 R.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na program poetycko – muzyczny poświęcony Powstaniu Warszawskiemu w wykonaniu naszej młodzieży. Młodzież przypomni nam min. wiersze oraz piosenki upamiętniające bohaterską walkę powstańców. Będzie też możliwość wspólnego śpiewania.
2. Podczas poświęcenia pojazdów zostały złożone ofiary w wysokości 3500 zł., które przekazaliśmy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Składamy serdeczne Bóg zapłać
3. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tegorocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów”, którą organizuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Prosimy wypełnione plecaki zwrócić w zakrystii bądź w kancelarii do 15 sierpnia. Następnie przekażemy je do dzieci w naszych szkołach. Dziękujemy za pomoc. Jak ogłaszaliśmy, część przyborów przekażemy na pomoc dla dzieci na Ukrainie.
4. Na prośbę naszych pasterzy, rozpoczęliśmy wczoraj w naszej parafii codzienną modlitwę różańcową w intencji trzeźwości oraz w intencji naszej Ojczyzny i miasta. Będziemy modlić się również o duchowe bezpieczeństwo dla miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 i  w każdą niedzielę o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe. Modlitwa potrwa do 11 listopada. Przez 100 dni na stulecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Prosimy też chętne osoby o 100 dni abstynencji.
5. Jutro przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.30 i 18.00.
6. Natomiast we wtorek 7 sierpnia Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
7. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. W każdy piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 wraz z rozważaniami Męki Pańskiej i Litanią do Św. Faustyny. Następnie Msza św. Prosimy składać intencje przed Mszą św. Na stoliku pod chórem w pojemniku są umieszczone fragmenty z Dzienniczka Świętej Faustyny. Wybierzmy jedną myśl. Niech towarzyszy nam przez najbliższy tydzień.
9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Przyjadą z relikwiami św. Maksymiliana Marii Kolbego w 100 – tną rocznicę jego święceń kapłańskich. Usłyszymy również kazania dotyczące Cudownego Medalika, który chroni przed wpływem złego ducha. Będzie można wziąć z sobą Cudowny Medalik Niepokalanego Poczęcia.
10. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy o godz. 18.00 na Msze św. w intencji naszej Ojczyzny i miasta oraz w intencji tegorocznej Pieszej Pielgrzymki. Po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja fatimska wokół kościoła.
11. Prowadzone są w kancelarii naszej parafii zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę z Aleksandrowa Łódzkiego na Jasną Górę. Trwają od poniedziałku do czwartku włącznie – w godzinach od 16.00  do 17.30, a także w sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00.  Zapisy potrwają do 20 sierpnia włącznie. Prosimy przy zapisie podać PESEL. W roku zbliżającego się jubileuszu 200 – lecia naszej parafii, zachęcamy, aby było nas jak najwięcej. Nawet ponad 200 osób. Zapraszamy. Zapisało się do tej pory 35 osób.
12. Organizujemy pielgrzymki autokarowe do Częstochowy. 24 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych wraz z asystą, którzy pragną uroczyście wprowadzić naszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd przy Kościele o godz. 10.00. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Także organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy 26 sierpnia. Wyjeżdżamy o godz. 7.00. Powrót z Częstochowy o godz. 16.30. Będziemy w Aleksandrowie około godz. 18.30. Koszt wyjazdu 30 zł. Można zapisywać się w kancelarii lub w zakrystii po każdej Mszy św. Zapraszamy.
13. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł o cudach św. Ojca Pio. Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o św. Teresie Benedykcie od Krzyża – Patronce Europy oraz artykuł o wyjeździe naszej młodzieży na ewangelizacyjny wypoczynek w górach. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł o modlitwie różańcowej i stu dni abstynencji na 100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny, MISYJNE DROGI.
14. Komunikaty.
15. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
100 zł. i 100 zł. – bezimiennie,
1000 zł. bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Damian Podsiadły,

+ Henryk Stankiewicz,

+ Sławomir Ługowski. Otoczmy ich modlitwą.