Ogłoszenia duszpasterskie 6 maja 2018 rok

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

06 MAJA 2018 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200do Pierwszej Komunii Świętej przystąpią dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1.
  2. W sobotę o godz. 900odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci klas trzecich: A, B, C ze Szkoły Podstawowej nr 4. Natomiast w niedzielę na Mszy św. o godz. 1200Pierwsza Komunia Święta tychże dzieci.
  3. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Majowe w kościele. W niedzielę i w święta o godz. 1730, w sobotę po Mszy św. o godz. 700oraz w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy także naszych parafian do wspólnej modlitwy przy kapliczkach. Podczas Nabożeństwa Majowego, zgodnie z prośbą naszych parafian chcemy szczególnie modlić się w następującej intencji: „Maryjo, Matko nasza uproś nam u Syna Swego duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców, wobec planowanych wydarzeń muzycznych w miesiącu wrześniu niosących zagrożenia w wymiarze duchowym. Św. Józefie, Patronie Rodziny i Obrońco Kościoła, módl się za nami. Św. Rafale Archaniele i Św. Michale Archaniele, Patronowie naszej Parafii, módlcie się za nami.” Prosimy także o modlitwę w tej intencji przy kapliczkach. Osoby chętne prosimy o podjęcie Nowenny Pompejańskiej, którą chcemy rozpocząć 8 maja. Wówczas obchodzimy uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika oraz święto Matki Bożej Pompejańskiej i pierwsze objawienie Św. Michała Archanioła na górze Gargano. Prosimy także o podjęcie postu w tej intencji. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się u ks. proboszcza.
  4. Dzisiaj o godz. 1500spotkanie w kościele podczas modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia Dam i Kawalerów Orderu Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
  5. W niedzielę 13 maja Mszą św. o godz. 1800rozpoczniemy tegoroczny Marsz dla Życia, który połączymy z Procesją Fatimską ulicami naszego miasta. Przejdziemy następującymi ulicami: Wojska Polskiego, Sikorskiego, Pabianicką i 11 – go Listopada do Kościoła. Po procesji rodzinne spotkanie przy ognisku w naszych ogrodach. Prosimy o przyniesienie z sobą białych róż. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Chcemy podczas Marszu wesprzeć pomocą Dom Samotnej Matki w Łodzi. Tym samym w przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę pieluch dla dzieci, które przekażemy do Domu Samotnej Matki. Dziękujemy już teraz za pomoc.
  6. Jutro rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje. Będziemy modlić się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Tym samym w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. o godz. 18 rozpoczniemy procesją błagalną wokół kościoła z modlitwą przy krzyżu. Następnie Msza św. i nabożeństwo majowe.
  7. Maksymilian prowadzi zapisy na wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę 2 czerwca. Wyjazd o godz. 400. Koszt 65 zł. Zapisy u ks. Maksymiliana.
  8. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy 19 maja na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Koszt 37 zł. Zapisy u pań przy gazetach w niedzielę po każdej Mszy św.
  9. Prosimy o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę w czerwcu do Rzymu.
  • Natomiast w czwartek 10 czerwca zapraszamy na wyjazd do kina na film pt. „Paweł – Apostoła Chrystusa. Koszt 20 zł. Zapisy w kancelarii bądź w zakrystii.
  • Prosimy o zamianie wypominek za zmarłych na drugie półrocze.
  • Zachęcamy do kupna prasy katolickiej:Tygodnik NIEDZIELA – o rewolucji dobra według papieża Franciszka, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – znani i lubiani o Pierwszej Komunii Świętej. LIST DLA PANI i MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży.
  • Ofiara na Kościół:
  • 100 zł. – bezimiennie oraz „Rodzina Rodzinie” 50 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W ostatnim czasie odeszła od nas:

+ Anna Szałek z ul. Daszyńskiego. Otoczmy ją modlitwą.