Ogłoszenia duszpasterskie 7 lipca 2019 rok

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

07 LIPCA 2019 R.

1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca osoby należące do Legionu Małych Dusz zapraszają, na wspólną modlitwę różańcową o godz. 1715 przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od godz. 1900 spotkanie Wspólnoty Galilea na starej plebanii.
  3. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego z rozważaniami Męki Pańskiej       i następnie Msza św. w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej i Ofiarodawców. Prosimy   o przynoszenie swoich intencji, które otoczymy modlitwą.
  4. W sobotę 13 lipca Msza św. o godz. 1800 w intencji naszej Ojczyzny i miasta z prośbą o pokój i jedność. Następnie Procesja Fatimska wokół kościoła. Będziemy modlić się w intencji zbliżającej się pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
  5. Przygotowujemy się do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z naszego miasta na Jasną Górę, która rozpocznie się 21 sierpnia. Cieszymy się, że tak wiele osób deklaruje udział w pielgrzymce. Zapraszamy gorąco. Ponieśmy we wspólnej modlitwie nasze intencje przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy także do pomocy piekarnie, cukiernie, restauracje w naszym mieście w zorganizowaniu posiłków dla pielgrzymów oraz wszystkich chętnych do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu pielgrzymki. Poszukujemy także osoby z samochodem, którym można przewieźć bagaże pielgrzymów. Prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie się do ks. proboszcza. Zapisy rozpoczną się 5 sierpnia. Ulotki wyłożone są na stoliku pod chórem.
  6. W niedzielę 21 lipca poświęcenie pojazdów. Szczegóły podamy za tydzień.
  7. Kancelaria Parafialna przez czas wakacji będzie otwarta od poniedziałku do czwartku po południu w godzinach od 1600 do 1730 oraz w sobotę od godz. 1000 do godz. 1200.
  8. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY – artykuł dotyczący objawień w Mediugorie, Tygodnik NIEDZIELA – artykuł o radości życia w dużych rodzinach. Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – artykuł pt. „Jezu, Ty się tym zajmij! Osoba ks. Dolindo. PRZEWODNIK KATOLICKI – artykuł poruszający sprawę bezdomnych. MIŁUJCIE SIĘ nie tylko dla młodzieży. Darmowa gazetka „Dobre Nowiny” o cudach eucharystycznych.
  9. Komunikaty o pielgrzymkach
  10. Ofiara na remont kościoła:
  • 150 zł. – Żywa Róża Matki Bożej Królowej Świata,
  • 600 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Zyta Frątczak,

+ Jadwiga Jasińska,

+ Franciszka Kucharska,

+ Stanisław Kubiak. Otoczmy je modlitwą.