Ogłoszenia duszpasterskie 7 stycznia 2018r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

07 STYCZNIA 2018 R.

1. Dzisiaj będziemy gościć dzieci i młodzież ze szkoły Muzycznej Amadeus z naszego miasta, którzy wystąpią podczas koncertu kolęd o godz. 1600.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1315 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wystawią Jasełka. Natomiast w niedzielę 21 stycznia o godz. 1600 koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej „Ondraszki” ze Szczyrku na Dzień Babci i Dziadka.
  3. W najbliższy czwartek o godz. 1000 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się XVII Festiwal Kolęd Szkół Specjalnych. Zapraszamy.
  4. We wtorek na godz. 1800 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Spotkania w grupach.
  5. W piątek zapraszamy na godz. 1500 na rozważania Męki Pańskiej oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 1530 Msza św. o Boże Miłosierdzie. Prosimy przynieść intencje.
  6. Natomiast w sobotę o godz. 1800 Msza św. wraz z modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny i miasta. Uczcijmy zbliżającą się 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
  7. W sobotę 13 stycznia mierzenie alb na plebanii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Zapraszamy klasy: III a, b, c. Natomiast w sobotę 20 stycznia zapraszamy dzieci z klas: III d, e, f. Katecheci podali dzieciom godziny mierzenia alb dla poszczególnych klas. Zapraszamy również dzieci z innych szkół, które jeszcze nie mają zmierzonych alb.
  8. Po kolędzie rozdajemy plan Misji Miłosierdzia, które będą miały miejsce w naszej parafii w dniach 07 – 13 kwietnia br. Ważnym punktem Misji będzie wyjście Ewangelizatorów do rodzin mieszkających w naszej parafii, aby wspólnie pomodlić się w naszych domach w naszych intencjach. Prosimy, aby rodziny chętne do wspólnej modlitwy w swoich domach zapisywały się u kapłanów po kolędzie bądź w kancelarii. Odwiedziny będą miały miejsce w sobotę 7 kwietnia, bądź w niedzielę 8 kwietnia o umówionej godzinie. Natomiast w najbliższą sobotę 13 stycznia w godzinach od 930 do godz. 1300 z przerwa na herbatę odbędzie się spotkanie dla Ewangelizatorów, które poprowadzi Ojciec Remigiusz Recław. Zapisy prowadzą kapłani.
  9. Plan kolędy. Prosimy o przygotowanie na kolędę Pismo Święte, zeszyty do katechezy, oraz wodę święconą, krzyżyk, zapalone świece. Ułatwieniem dla nas będzie także otwarta furtka. Woda świecona wystawiona jest w przedsionku przy wejściu do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  10. W sklepiku można kupić kalendarze oraz prasę katolicką. Tygodnik Niedziela – artykuł o św. Stanisławie Kostce, tygodnik Idziemy, tygodnik Gość Niedzielny – artykuł o tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, Szum z nieba, Miłujcie się.
  11. Ofiary na remont starszej części naszej świątyni:
  • 100 i 100 zł. – bezimiennie,
  • 200 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

+ Halina Chylińska z Brużyczki Małej,

+ Bogdan Szubski z Kolonii Brużyca,

+ Monika Kucner z Al. Wyzwolenia. Otoczmy ich modlitwą.