Ogłoszenia duszpasterskie 9 czerwca 2019 rok

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09 CZERWCA 2019 R.

1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, podczas których będziemy modlić się w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, w intencji kapłanów. Dzisiaj,             w niedzielę Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1730.
  2. Także dzisiaj rozpoczniemy przy naszym kościele o godz. 1200 Marsz dla Życia. Przejdziemy ul. Wojska Polskiego, Sikorskiego i Pabianicką do parafii Zesłania Ducha Świętego, aby uczestniczyć w Mszy św. odpustowej o godz. 1300 i w festynie parafialnym. Będziemy modlić się w intencji rodzin, w intencji obrony życia. Festyn zakończy się Mszą św. o godz. 1900
  3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 1730 i 1800.
  4. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w spotkaniu młodzieży w naszej parafii oraz pomogli w jego przygotowaniu. Jesteśmy wam wdzięczni za okazaną pomoc.
  5. W związku z tym, iż niewielu kandydatów do bierzmowania zgłosiło chęć uczestnictwa w Kursie Otwarte Drzwi w przyszłym tygodniu, Kurs zostaje odwołany.
  6. W środę o godz. 1900 spotkanie na plebanii wspólnoty Galilea.
  7. Jutro w poniedziałek 10 czerwca przybędzie do nas 18 dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami. Dzieci są w wieku od 11 do 14 lat. Będą u nas do 24 czerwca. Prosimy, aby rodziny, które wyraziły chęć przyjęcia na nocleg dzieci, zgłosiły się do ks. proboszcza. Jeśli są jeszcze chętne rodziny, to też prosimy o pomoc. Dzieci przyjadą po godz. 700
  8. Od dnia 10 czerwca 2019 r. przyjmujemy zapisy dzieci z klasy II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Zapraszamy rodziców po odbiór deklaracji do kancelarii. Jednocześnie przypominamy, iż przygotowanie i udzielenie sakramentów pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej dla dzieci odbywa się w parafii zamieszkania.
  9. W czwartek, 13 czerwca zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Następnie nabożeństwo różańcowe wraz z procesją fatimską wokół kościoła. Modlitwy poprowadzi ks. Kanclerz Zbigniew Tracz. Otoczymy modlitwą naszą Ojczyznę i miasto oraz będziemy dziękować Dobremu Bogu za dar kapłaństwa w kolejną rocznicę święceń kapłańskich.
  10. Duszpasterstwo Mężczyzn przy naszej parafii organizuje w dniach 14-16 czerwca jak co roku skupienie w Sercówce k/Koluszek na które serdecznie zaprasza mężczyzn pragnących doświadczyć tego, czym może być prawdziwe braterstwo, wspólnota, męskie doświadczenie wiary. Propozycja adresowana jest do wszystkich tych, którzy pragną przemyśleć swoją wiarę na nowo, podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami lub po prostu zobaczyć jak to wygląda u innych. Zachęcamy do znalezienia czasu w ten weekend. O tym, że warto, że mimo poważnych tematów atmosfera jest naprawdę swobodna, otwarta możecie przekonać się oglądając archiwalne zdjęcia, materiały dostępne na naszej stronie parafialnej i Facebooku. Wyruszamy w piątek 14 czerwca ok. godziny 1730 z naszej parafii do Sercówki. Powrót po mszy świętej w Świnach przed obiadem do Aleksandrowa Ł. w niedzielę 16 czerwca. Koszt pobytu ok. 120 zł. Dokładniejsze szczegóły pod telefonem 603 540 119 dostępnym na stronie parafialnej, w materiałach promujących to wydarzenie.
  11. Pragniemy pogratulować uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, osiągnięcia sukcesów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”. Natalia Skolasa i Wiktoria Baran zostały finalistkami etapu wojewódzkiego, natomiast Szymon Gnat został laureatem etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy młodzieży i pani katechetce Bogusi Wolf.
  12. W piątek o godz. 1900 spotkanie w kościele rodziców dzieci, które z ks. Leszkiem wyjadą na kolonie.
  13. Już zapraszamy na Msze św. kończącą rok szkolny w środę 19 czerwca o godz. 800 oraz do udziału w Mszy św. i w procesji Bożego Ciała w czwartek 20 czerwca o godz. 1030.
  14. Zachęcamy do kupna prasy katolickiej: Tygodnik IDZIEMY, Tygodnik NIEDZIELA – min. artykuły przybliżające rolę Ducha świętego w Kościele, Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY – wraz z płytą zawierającą przemówienia Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.  PRZEWODNIK KATOLICKI i darmowe gazetki „Dobre Nowiny”. Wyłożone są na stoliku pod chórem książeczki o pierwszych sobotach miesiąca.
  15. Komunikaty.
  16. Ofiara na Rodzinę w Aleppo i na remont kościoła:
  • 100 i 50 zł. – bezimiennie,
  • 50 zł. – bezimiennie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

+ Bożena Czech,

+ Mieczysław Gochnio,

+ Violetta Kołaczkowska,

+ Ludwik Gust,

+ Janina Jakubowska. Otoczmy ich modlitwą.